وضعیت انتخابات اسرائیل

وضعیت انتخابات اسرائیل shia muslim                   
بر طبق نظر سنجی سایت یدیعوت آحارونت در حالی که چهل روز به انتخابات سال ۲۰۱۵ زمان باقی مانده است، اردوگاه صهیونیست همچنان با یک کرسی بیشتر نسبت به حزب لیکود پیشتاز است.

به گزارش مصاف به نقل از یدیعوت آحارونت، بر طبق نظر سنجی سایت یدیعوت آحارونت در حالی که چهل روز به انتخابات سال ۲۰۱۵ زمان باقی مانده است، اردوگاه صهیونیست همچنان با یک کرسی بیشتر نسبت به حزب لیکود پیشتاز است.

این نظر سنجی اعلام کرد که اگر امروز انتخابات برگزار شود، اردوگاه صهیونیست به رهبری "اسحاق هرتزوگ" و "زیپی لیونی" ۲۵ کرسی بدست خواهند آورد در حالیکه حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۲۴ کرسی را از آن خود خواهند کرد.

همچنین حزب بیت یهودی که پیش از این ۱۸ کرسی کسب کرده بود در این نظر ینجی به ۱۲ کرسی کاهش پیدا کرد. لیست متحد عرب هم ۱۲ کرسی را از آن خود خواهد کرد.

حزب یش عاتید با رهبری "یائیر لاپید" نیز ۹ تا ۱۰ کرسی خواهد داشت حزبی که در سال ۲۰۱۳ توانسته ۱۹ کرسی بدست آورد. حزب موشه کاولن نیز ۷ کرسی را کسب خواهد کرد.

احزاب حریدی یعنی شاس و تورات متحد هر یک ۷ کرسی به دست خواهند آورد.

حزب اسرائیل بیتنا با رهبری "آویگدور لیبرمن" تنها ۶ کرسی خواهد داشت، حزبی که در انتخابات گذشته ۱۹ کرسی را از آن خود کرده بود. حزب میرتس نیز ۵ کرسی را بدست خواهد آورد.

لازم به ذکر است که حزب لیکود بیشترین رای خود را از مردها به دست خواهد آورد یعنی ۲۰ درصد از مردهای اسرائیل می گویند به لیکود رای می دهند.
اردوگاه صهیونیست بیشترین رای خود را از سکولارها به دست خواهد آورد جاییکه این حزب ۳۴ درصد از رای خود را از آنها جمع خواهد کرد.

بیشتری طرفداران حزب بیت یهودی افراد جوان میان ۱۸ تا ۳۴ سال می باشند. همچنین این حزب ۴۱ درصد از رای خود را از افراد مذهبی کسب خواهد کرد.


منبع: وانا

کلید واژه های مطلب: وضعیت   انتخابات   اسرائیل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.