تاکید مراجع تقلید برای حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

تاکید مراجع تقلید برای حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن shia muslim                   
مراجع عالیقدر شیعیان با دعوت از عموم مردم برای حماسه آفرینی در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند: راهپیمایی محاسبات دشمن را بهم می‌زند، حضور در راهپیمایی امری لازم و واجب است.

به گزارش مصاف، مراجع تقليد، علما، شخصيت‌هاي حوزوي، نمايندگان ولي فقيه، ائمه جمعه و مراكز و نهادهاي مختلف حوزوي مردم را به حضور باشكوه و گسترده در راهپيمايي حماسي ۲۲ بهمن دعوت كردند.

بر اساس اين گزارش، مراجع تقليد در شهر مقدس قم در آستانه اين روز ماندگار و تاريخي در انقلاب اسلامي، در سخناني جداگانه ضمن تاكيد بر حماسه آفريني مردم در ۲۲ بهمن، حضور گسترده آنان را نشانه وفاداري به انقلاب، ولايت فقيه و ارزش‌هاي ديني دانستند.

آیت الله مکارم شیرازی: راهپیمایی ۲۲ بهمن محاسبات دشمنان را بهم می‌زند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن فراخواند و این مهم را نشانه اعلام وفاداری به انقلاب و ارزش‌ها و آرمان‌های والای آن دانستند.

ایشان ضمن تجلیل از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون، حمایت‌های مردم در برهه‌های مختلف را از مهم‌ترین عوامل برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی دانستند.

معظّم له با تاکید بر اینکه دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی از هیچ کاری فروگذار نکردند و کاری نبود که نکرده باشند، تصریح فرمودند: تحمیل هشت سال جنگ به این مملکت، بکار گیری انواع تحریم‌ها، تهدید‌ها و فشار‌ها علیه ملت و انقلاب برای مقابله با اصل انقلاب بود که از سوی دشمنان انجام شد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان کردند: اگر این فشار‌ها تهدید‌ها و تحریم‌ها علیه مردم و جمعیتی که پایه مذهبی نداشت انجام می‌شد، آن جمعیت متلاشی می‌شد اما چون اساس روی اعتقادات دینی است، نتوانستند انقلاب را متزلزل کنند.

ایشان پیام مهم و اصلی راهپیمایی ۲۲ بهمن را اعلام وفاداری مجدد مردم به انقلاب اسلامی و آرمان‌های والای آن دانستند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی راهپیمایی ۲۲ بهمن را نمادی از وحدت، یکدلی و همبستگی مردم در دفاع از انقلاب اسلامی دانسته و فرمودند: دشمنان مدام القا می‌کنند که مردم ایران با هم اختلاف دارند اما وقتی این راهپیمایی باشکوه را ببینند نا‌امید می‌شوند.

معظّم له خطاب به عموم مردم اظهار داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن را ساده و کم نگیرید؛ این راهپیمایی محاسبات دشمن را بهم می‌زند، حضور در راهپیمایی امری لازم و واجب است؛ چراکه توطئه دشمن را خنثی می‌کند و حمایت مردم از نظامشان را به رخ جهانیان می‌کشاند؛ امیدواریم همه شرایط موجود را درک و به وظایف خود عمل کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه اشاره کرده و فرمودند: دشمنان هزینه‌های بسیاری برای مسلط شدن بر عراق و سوریه انجام دادند و در این راه توطئه‌های بسیار کردند، اما راه به جایی نبردند و پیروزی‌ها پشت سر هم عاید طرفداران اهل بیت (علیهم السلام) شد.

معظّم له تاکید کردند: آن‌ها در لبنان نیز توطئه‌ها و برنامه‌های بسیار داشتند و به نوعی این کشور را برای خود یک لقمه می‌دانستند اما دیدند که گلوگیر است و قابل هضم نیست، آن‌ها در مقابل غزه هم راه به جایی نبردند، در یمن نیز شرایط به نفعشان نیست.

ایشان در پایان اضافه کردند: امیدواریم دشمنان از خواب غفلت بیدار شوند و بیش از این بر طبل اسلام ستیزی نکوبند.

دعوت آیت الله نوری همدانی از مردم برای حماسه آفرینی در ۲۲ بهمن

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از عموم مردم برای حماسه آفرینی در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت نمودند.

ایشان تاکید کردند: ما از آنجایی که این انقلاب شکوه‌مند را زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) می‌دانیم، با یک دید معنوی به راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌نگریم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه این انقلاب اسلامی امید همه مستضعفان و مسلمانان جهان است، اضافه کرد: ند همه باید به جهت تقویت این نظام ولایی و ابراز برائت از دشمنان کینه توز اسلام ناب و ابراز وفاداری به نظام اسلامی و ولایت فقیه باشکوه‌تر از سالیان قبل در راهپیمایی شرکت کنند.

ایشان حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را نشان دهنده عزت، اقتدار و نماد وحدت و همبستگی ملت دانسته و تصریح کردند: زن و مرد، پیر و جوان همه باید با شور و شعور و با خروش همیشگی در راهپیمایی شرکت کنند تا این حضور نمایش قدرت و عظمت اسلام و انقلاب و اعلان انزجار از مستکبران و ایادی آن‌ها باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به شرایط حساس منطقه و کشور تاکید کردند: در شرایط امروز لازم است که همگان با حفظ وحدت و همبستگی حضوری حماسی و دشمن شکن در راهپیمایی داشته باشند و حمایت خود را از انقلاب، ولایت فقیه و آرمان‌های والای نظام نشان دهند.

دعوت آیت‌الله سبحانی از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ‌

آیت‌الله العظمی سبحانی با بیان اینکه باید قدر انقلاب را بدانیم و شکرگزار این انقلاب و نظام باشیم، بر لزوم شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند.

این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به ایام الله در قرآن گفتند: خداوند با اشاره به ذکرهم به ایام الله به مطلب بسیار مهمی اشاره کرده است؛ زیرا همه ایام برای خداست و سوال اینجا است که این روز‌ها چه روزی هستند.

ایشان گفتند: این ایام ایامی است که حق بر باطل و نور بر ظلمت غلبه می‌کند؛ این ایام خصوصیاتی دارد که باعث هدایت بشر شده و نعمت‌های خداوند بر بشر ظاهر می‌شود.

آیت الله سبحانی خاطرنشان کردند: یکی از این ایام الله گذر قوم حضرت موسی (ع) از نیل و غرق شدن یاران فرعون در این رود بود که خداوند به آن‌ها اشاره می‌کند که باید این روزهایی که تحت سخت‌ترین فشار‌ها بودید را به یاد بیاورید.

ایشان گفتند: فردا ۲۲ بهمن است و ما می‌توانیم این آیه را به این روز بزرگ تطبیق بدهیم؛ خداوند می‌فرماید که ما امام و کمک حالی به شما دادیم که از ظلمات به سوی نور بروید و همیشه این روز را باید به خاطر بسپارید.

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کردند: باید قدر انقلاب را بدانیم و شکرگزار این انقلاب و نظام باشیم چرا که در این روز برکات و نعمات الهی بر ما نازل می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان گفتند: متاسفانه امروز کارهایی انجام می‌شود که نشان می‌دهند ما شاکر نیستیم؛ حجاب، عفاف، مسایل اخلاقی، امین بودن مسئولان از مهم‌ترین مسایل کشور است که باید همه این اصول را رعایت کنیم.

آیت الله جوادی آملی: انقلاب امانت الهی است

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق با دعوت از همه حاد ملت برای حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن افزودند: تنها حضور ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۳ کافی نیست ان‌شاءالله هم ما علاوه بر اینکه در این راهپیمایی باشکوه شرکت می‌کنیم توجه داشته باشیم که انقلاب اسلامی تبدیل جاهلیت به عقلانیت بود.

با اشاره به ایام الله دهه فجر، انقلاب را امانتی الهی دانستند که باید همه در حفظ و سیانت آن کوشش کنند و در این خصوص اذعان داشتند: ما اکنون در دهه پربرکت فجر به سر می‌بریم، خدا امام راحل و شهدا را غریق رحمت کند، امام، شهدا، جانبازان و ایثارگران که این انقلاب را به ثمر رساندند حقّ عظیمی بر گردن ما دارند، اینان ایران را به یک دالان بهشتی تبدیل کردند لذا ما باید همه تلاش و کوششمان این باشد که این امانت‌ها را حفظ کنیم، همه مسئولان و مردم به ویژه حوزویان و دانشگاهیان باید بدانند که انقلاب واقعاً امانت الهی است.

مرجع تقلید شیعیان گفتند: تنها حضور ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۳ کافی نیست ان‌شاءالله هم ما علاوه بر اینکه در این راهپیمایی باشکوه شرکت می‌کنیم توجه داشته باشیم که انقلاب اسلامی تبدیل جاهلیت به عقلانیت است، امیدواریم همه مردم بزرگ و زنان بزرگوار ایران اسلامی این انقلاب و این راهپیمایی‌ ۲۲ بهمن را گرامی بدارند و در این مراسم به عظمت و جلال و شکوه شرکت کنند و بدانند تلاش و کوشش همه راهپیمایان با هر قدمی که برمی‌دارند این است که این جامعه را به عقلانیت اصیل خودشان حفظ کنند.

تاکید آیت الله مظاهری بر لزوم شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری، صبح امروز در پایان درس خارج فقه، ضمن گرامی‌داشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر لزوم شرکت گسترده در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تأکید کردند و مردم را به شرکت در راهپیمایی فراخواندند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: تاکید   مراجع   تقلید   برای   حضور   حماسی   مردم   در   راهپیمایی   ۲۲   بهمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.