ادعای اسرائیل برای جلوگیری از بازسازی غزه

ادعای اسرائیل برای جلوگیری از بازسازی غزه shia muslim                   
رران پروسور، نماینده رژیم اسرائیل در سازمان ملل حماس را به آماده شدن برای حمله به اسرائیل متهم کرد.

 

به گزارش مصاف، پروسور روز شنبه با ارسال پیام‌هایی به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و لیو جیه، رئیس شورای امنیت عنوان کرد حماس در حال مسلح کردن افراد خود برای آغاز حمله به اسرائیل می‌باشد «به همین خاطر هیچ کس نباید از اسرائیل انتظار سکوت داشته باشد.»

وی در این پیام‌ها شورای امنیت را به رسیدگی به این موضوع قبل از اینکه اوضاع به نقطه بدون بازگشت برسد، فراخواند.

وی در ادامه گفت هیچ شکی نیست که «حماس در حال انجام تمهیدات برای حمله به اسرائیل است. حماس به جای بازسازی غزه به بازسازی زیر ساخت‌های نظامی و تونل‌ها پرداخته است.»

حماس در پاسخ به ادعاهای اسرائیل تاکید کرد این اتهامات بهانه‌ای برای تعطیل کردن عملیات بازسازی نوار غزه است.
سامی ابو زهری، سخنگوی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شکایت اسرائیل به سازمان ملل و وارد آوردن این اتهام به حماس بهانه‌ای برای پوشاندن جنایت خود می‌باشد.»

وی افزود: «اسرائیل با خلق این اتهامات در پی آن است تا توفق روند بازسازی غزه را توجیه کند.»

پروسور در حالی به بیان این اظهارات پرداخت که آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم اسرائیل پیشتر عنوان کرده بود جنگ علیه حماس در غزه حتمی است و تنها به زمان بستگی دارد.

آخرین جنگ اسرائیل علیه نوار غزه در هشتم جولای سال گذشته میلادی آغاز شد و در پی آتش بسی که بعد از مذاکرات غیر مستقیم در قاهره به اجرا در آمد در ۲۶ اوت خاتمه یافت. در این جنگ دست کم ۲۱۴۰ فلسطینی کشته و هزاران تن دیگر مجروح شدند.

بنا بر آمارهای اولیه، در عملیات نظامی اسرائیل علیه غزه حدود ۸۹ هزار باب از خانه‌های فلسطینیان آسیب دید که در این میان ۱۵ هزار خانه یا با خاک یکسان یا به گونه‌ای تخریب شدند که دیگر قابل سکونت نیستند.

کمیته مردمی نظارت بر بازسازی نوار غزه پانزدهم نوامبر 2014 اعلام کرد بازسازی غزه دست کم ۲۰ سال به طول خواهد انجامید.منبع:پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: ادعای   اسرائیل   برای   جلوگیری   از   بازسازی   غزه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.