اقامه نماز در مساجد تخریب شده

اقامه نماز در مساجد تخریب شده shia+muslim                   
بحرینی‌ها در اقدامی نمادین با برگزاری نماز جماعت در مساجد تخریب‌شده توسط رژیم «آل خلیفه»، سیاست‌های منامه را به چالش کشیده و آزادی فوری سران انقلابی دربند را خواستار شدند.

به گزارش مصاف، شمار بسیار زیادی از آحاد مختلف ملت بحرین با برگزاری نماز جماعت ظهر شنبه (امروز) در مساجد تخریب شده «العلویات» و «عین رستان» سیاست‌های سرکوبگرانه نظام «آل خلیفه» را به چالش کشیدند و بر لزوم آزادی هر چه شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق و سایر رهبران دربند نظام منامه تاکید کردند.

جمعیت الوفاق بحرین ظهر امروز با انتشار تصاویری از برگزاری نماز جماعت ظهر امروز در مساجد «العلویات» و «عین رستان» تاکید کرد که صدها تن از مردم شهرک «البلاد القدیم» زادگاه شیخ سلمان ظهر امروز در اعتراض به تداوم بازداشت شیخ «علی سلمان» بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس این گزارش، شمار زیادی از مردم بحرین پس از برگزاری نماز جماعت ظهر امروز، با برگزاری زنجیره انسانی در مقابل مسجد العلویات آزادی فوری شیخ علی سلمان را خواستار شدند. مردم بحرین از زمان بازداشت دبیر کل جمعیت الوفاق توسط وزارت کشور تا کنون چندین بار دست به تظاهرات زدند.

گروه‌های مخالف بحرینی پیش از مردم این کشور برای اعتراض به تداوم اشغال کشورشان توسط نظامیان سعودی و اماراتی فراخوان داده بودند. از ظهر امروز تظاهرات مختلفی در برخی شهرهای بحرین آغاز شده است. مأموران آل خلیفه تظاهرات گسترده و مسالمت آمیز دیروز مردم بحرین را به سرکوب کرده بودند.

نیروهای امنیتی وزارت کشور بحرین هفته نخست دی ماه سالجاری شیخ سلمان را بازداشت و به دادستانی کل انتقال دادند. قاضی دومین جلسه دادگاه دبیر کل جمعیت الوفاق ششم اسفند ماه جاری به تداوم بازداشت موقت وی تا برگزاری جلسه سوم محاکمه در تاریخ 25 مارس (پنجم فروردین) رأی داد.

منبع: مشرق

کلید واژه های مطلب: اقامه   Ù†Ù…از   Ø¯Ø±   Ù…ساجد   ØªØ®Ø±ÛŒØ¨   Ø´Ø¯Ù‡   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.