حزب الله لبنان یک پایگاه داعش را در سوریه منهدم کرد

حزب الله لبنان یک پایگاه داعش را در سوریه منهدم کرد shia muslim                   
مبارزان حزب الله لبنان یکی از پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در منطقه قلمون سوریه در مجاورت مرز لبنان را هدف قرار داده و آن را منهدم کردند.


به گزارش مصاف، یک منبع امنیتی لبنانی به روزنامه «دیلی استار» گفت مبارزان حزب الله روز جمعه سه راکت به سوی این پایگاه شلیک و آن را ویران کردند. این پایگاه در منطقه خاشاط در قلمون قرار داشت.

این منبع درباره شمار تلفات و نوع خسارتی که حزب الله بر تروریست‌ها تحمیل کرد، اطلاعاتی ارائه نداد.

تروریست‌های جبهه النصره وابسته به القاعده و عناصر داعش اوت سال گذشته کنترل شهر عرسال واقع در 124 کیلومتری شمال شرق بیروت را در دست گرفتند و بیش از 30 سرباز و نیروی امنیتی را کشته و به اسارت گرفتند و دست کم سه تن از گروگان‌ها را اعدام کردند.

تروریست‌های تکفیری در ازای آزادی سربازان و نیروهای پلیس لبنانی خواهان آزادی شماری از پیکارجویان اسیر در زندان‌های لبنان هستند.

لبنان در چند ماه گذشته متحمل حملات تروریستی پیکارجویان منتسب به القاعده و حملات موشکی نامنظم شده است؛ حملاتی که نشان دهنده کشیده شدن جنگ سوریه به لبنان است.

سوریه از مارس 2011 میلادی صحنه ناآرامی‌های مرگبار است. بنابر گزارش‌ها، در خشونت‌های گروه‌های تکفیری تاکنون بیش از 215 هزار نفر جان باخته‌اند.

 آمارهای جدید حاکی از آن است که در سال گذشته میلادی بیش از 76 هزار نفر از جمله هزاران کودک در سوریه جان سپردند.

سازمان ملل اعلام کرد در پی بحران جاری در سوریه بیش از سه میلیون و 800 هزار نفر این کشور را ترک کرده و بالغ بر هفت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز آواره شده‌اند.


منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: حزب   الله   لبنان   یک   پایگاه   داعش   را   در   سوریه   منهدم   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.