تخریب یک مسجد تاریخی در یمن بر اثر حمله جنگنده‌های عربستان

تخریب یک مسجد تاریخی در یمن بر اثر حمله جنگنده‌های عربستان shia+muslim                   
اداره کل آثار باستانی یمن، از بمباران مسجد تاریخی "حمراء علب" در استان صنعا، توسط هواپیماهای سعودی خبر داد و این اقدام ریاض را به شدت محکوم کرد.

به گزارش مصاف،اداره کل آثار باستانی یمن، از بمباران مسجد تاریخی "حمراء علب" در استان صنعا، توسط هواپیماهای سعودی خبرداد و این اقدام ریاض را به شدت محکوم کرد.اداره کل آثار باستانی و موزه های یمن خاطرنشان کرد، مسجد تاریخی "حمراء علب" در منطقه "دارالحید" از توابع بخش سنحان در استان صنعا قرار داشت.

این اداره خواهان جلوگیری از حملات عربستان به آثار تاریخی و باستانی یمن شد و افزود: آثار باستانی مربوط به فرهنگ، هویت و یاد و خاطره مردم این سرزمین است و حمله به آن از زشت ترین انواع حمله و تجاوزگری است.

"مهند السیانی" رییس اداره آثار باستانی یمن در گفت وگو با خبرگزاری"سبأ" یمن خاطرنشان کرد، حمله به این اثر تاریخی که ضریح "عبدالرحمن صنعانی" نیز آنجاست؛ جنایتی بزرگ است زیرا هدف قرار دادن آثار تاریخی و باستانی، حمله به تاریخ و ارزش های فرهنگی مردم یمن است و این علاوه بر حمله عربستان به مردم عادی و ایراد خسارت مالی و جانی به ملت یمن است.

السیانی بار دیگر خواهان حفاظت از آثار باستانی و فرهنگی در برابر حملات عربستان شد و هشدار داد آثار باستانی و تاریخی زیادی در مناطق مختلف یمن وجود دارد.

منبع: العالم

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.