اعمال اشد مجازات برای دو مأمور سعودی

اعمال اشد مجازات برای دو مأمور سعودی shia muslim                   
پرونده مرتکبین این عمل غیرانسانی هم اکنون نزد مدعی العموم است و اشد مجازات، در حضور خانواده‌های این دو نوجوان اجراء خواهد شد.

به گزارش مصاف، معاون وزیر امور خارجه در امور کنسولی و پارلمانی، درباره حادثه فرودگاه جده گفت: چهارشنبه گذشته ملاقات مهمی بین «حسین صادقی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ریاض با عالیرتبه ترین مقام مسئول سعودی در خصوص موضوع دو مأمور مجرم عربستانی صورت گرفت.

«حسن قشقاوی» ادامه داد: در این دیدار مسئول عالیرتبه سعودی در پاسخ به سفیر ایران اظهار نمود: "اتفاقی که افتاد خجالت آور و مایه تأسف شدید ماست. مرتکبین این عمل غیر انسانی و ناشایست هم اکنون در زندان به سر می برند و پرونده نزد مدعی العموم می باشد".

وی تأکید کرد: این مقام مسؤول سعودی در ادامه قول داد: "ما جز به اشد مجازات آنها هرگز رضایت نخواهیم داد و شما را در جریان موعد آن قرار خواهیم داد تا خانواده قربانیان از نزدیک شاهد آن باشند".

شایان ذکر است در ملاقات مشابه دیگری صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون وزیر خارجه عربستان، وی نیز با حیوانی خواندن عمل انجام شده گفت: وزارت خارجه عربستان نیز به نوبه خود خواستار اشد مجازات در صدور حکم برای این دو مجرم سعودی می باشد.

قشقاوی در پایان گفت: وزارت امور خارجه در جریان کامل جریحه دار شدن احساسات و افکار عمومی هموطنان عزیز می باشد. به همین دلیل تا حصول نتیجه قطعی به پیگیری مستمر خود ادامه داده ، همگان را در جریان امر قرار خواهد داد.

وی گفت: البته مطالب اغراق آمیز و غیر واقعی نیز عمدتاً در فضاهای مجازی در جریان می باشد که نباید به آنها توجه شود.

معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: با بررسی ها و پیگیریهای ما ، هیچ شاهدی که این اقدام به شکل سیستماتیک و از سوی دولت این کشور انجام شده باشد یافت نشد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: اعمال   اشد   مجازات   برای   دو   مأمور   سعودی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.