ناکامی داعش در مقابل ارتش عراق

ناکامی داعش در مقابل ارتش عراق shia muslim                   
به گزارش خبرگزاری السومریه، امروز (شنبه) یک مقام عراقی در استان دیاله اعلام کرد که ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای داوطلب موفق شد تپه‌های حمرین واقع بین دو استان دیاله و صلاح الدین را از تروریست‌های داعش پاکسازی کند.

به گزارش مصاف، «عدی الخدران»، قائم مقام منطقه الخالص در گفتگو با خبرگزاری السومریه تصریح کرد ارتش عراق پس از درگیری‌هایی سخت توانست تپه‌های حمرین را از چنگ تکفیری‌های داعش در آورد و آن‌ها را تا مرز منطقه الفتحه به عقب نشینی وادار کند.

الخدران افزود: دست کم 30 تن از تروریست‌های عرب و خارجی داعش در این درگیری‌ها به هلاکت رسیدند.

وی همچنین گفت نیروهای امنیتی برای رویارویی با هرگونه رویداد ناگهانی پس از آزاد سازی این منطقه به احداث مراکز بازرسی و پایگاه‌های دفاعی دست زدند.

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین، واقع در مرکز عراق نیز گفت نیروهای امنیتی این کشور امروز (شنبه) یک هجوم توسط پیکارجویان داعش در این استان را ناکام ساختند.

این منبع اشاره کرد تروریست‌های داعش پالایشگاه شهر بیجی را با تسلیحات سنگین و خمپاره هدف قرار دادند اما با مقاومت سخت نیروهای امنیتی موجود در این پالایشگاه روبرو شدند. وی افزود نیروهای امنیتی پس از شکست تکفیری‌های داعش محیط این پالایشگاه را تحت تصرف خود در آوردند.

این منبع تاکید کرد دست کم 15 تروریست داعش در این حمله کشته شدند افزون بر آن 3 عدد از مخازن نفت این پالایشگاه در این حمله آتش گرفتند.

گزارش‌ها نیز حاکی است جنگنده‌های ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا جمعی از تروریست‌های داعش در نزدیکی شهر بیجی را بمباران کردند و 20 تن از ستیزه‌جویان این گروه را به قتل رساندند.

با وجود بیرون راندن داعش از شهر تکریت، ستیزه‌جویان این گروه تروریستی گاهی نیروهای امنیتی را با حملات ناگهانی هدف قرار می‌دهند.

 یک منبع امنیتی در شهر تکریت عنوان کرد نیروهای امنیتی با حمایت نیروهای داوطلب حمله تروریست‌های داعش به روستایی در شمال منطقه الدجیل، واقع در جنوب تکریت را ناکام ساختند و دست کم 4 تروریست را در این حمله به قتل رساندند.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: ناکامی   داعش   در   مقابل   ارتش   عراق   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.