رونمایی گردان‌های شهید قسام از ماکت پهباد «ابابیل» در غزه

رونمایی گردان‌های شهید قسام از ماکت پهباد «ابابیل» در غزه shia muslim                   
گردان‌های شهید عزالدین قسام شب گذشته از پهبادی که چندین ماموریت در عمق سرزمین‌های اشغالی از جمله بر فراز ساختمان وزارت جنگ اسرائیل انجام داده رونمایی کرد.

به گزارش مصاف، گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» شامگاه دیروز از ماکت پهباد «ابابیل» در محله الشجاعیه غزه رونمایی کرد.

در آیین رونمایی از این ماکت، دکتر «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس و تعدادی از مقامات سیاسی و نظامی این جنبش حضور داشتند.

این مراسم به مناسبت یازدهمین سالروز ترور دکتر «عبدالعزیز رنتیسی» از رهبران حماس برگزار شد.

همزمان با رونمایی از این پهباد، نیروهای گروهان‌های الشجاعیه گردان‌های قسام رژه باشکوهی را از خود به نمایش گذاشتند که رژیم اشغالگر قدس به برتری این گروهان‌ها نسبت به یگان‌های نخبه نظامی خود از جمله تیپ گولانی در جریان جنگ اخیر غزه اعتراف کرد.

این پهباد برای نخستین بار در جریان رژه نظامی گردان‌های قسام پس از جنگ اخیر غزه نمایان شد. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که گردان‌های قسام در جریان جنگ اخیر غزه از آن استفاده کرد.

گردان‌های قسام اعلام کرد: این پهباد دست به چندین ماموریت در عمق سرزمین‌های اشغالی ۴۸ از جمله بر فراز ساختمان وزارت جنگ اسرائیل زد.

گردان‌های قسام در آن زمان اعلام کرد: سه نمونه از این پهباد را طراحی و ساخته است که عبارتند از پهباد A۱A با ماموریت شناسایی و پهباد A۱Bبا ماموریت تهاجمی و پهباد A۱Cب ا ماموریت تهاجمی انتحاری.

منبع: ابنا

تصاویر

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

پهباد ابابیل

کلید واژه های مطلب: رونمایی   گردان‌های   شهید   قسام   از   ماکت   پهباد   «ابابیل»   در   غزه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.