ادامه حملات سعودی‌ها به یمن

ادامه حملات سعودی‌ها به یمن shia muslim                   
همزمان با کشتار غیر نظامیان و تخریب زیرساختهای یمن در حملات هوایی عربستان، وزیر دفاع آمریکا در گفتگوی تلفنی با همتای سعودی خود، بار دیگر حمایت واشنگتن را از سیاست جنگ طلبانه ریاض در قبال یمن اعلام کرد.

 

 به گزارش مصاف، بیست و پنج روز از حملات ائتلاف آمریکایی - سعودی به یمن می گذرد و سکوت و انفعال مدعیان حقوق بشر نیز ادامه دارد.  در حالیکه صنعا آماج حملات هوایی عربستان است، توپخانه ارتش سعودی هم مناطقی در صعده و منطقه الملاحیط را در مناطق مرزی یمن و عربستان هدف قرار داد.

بر اثر بمباران یک مرکز نظامی در منطقه مرزی با یمن ،  دهها نفر شهید یا زخمی شدند. شبه نظامیان طرفدار منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن با گلوله خمپاره مناطق مسکونی تعز را هدف قرار دادند که بر اثر آن پنج عضو یک خانواده از جمله چهار زن شهید شدند.

دیروز شنبه  هم  در پی حملات  هواپیماهای سعودی به مناطق مختلف یمن دستکم 50 غیر نظامی ازجمله چندین زن و کودک شهید و ده ها تن زخمی شدند . در حالیکه منابع خبری از اقدام عربستان به استفاده از سلاح های ممنوع در حمله به مردم یمن خبر دادند، المسیره اعلام کرد: یک شهروند یمنی بر اثر استنشاق گازهای سمی ناشی از حملات هوایی عربستان در غرب صنعا شهید  شد.

همزمان با درگیری شدید بین  نیروهای نظامی عربستان و نیروهای جنبش انصارالله یمن  در مرز دو کشور، سخنگوی عملیات نظامی عربستان از کشته شدن یک نظامی سعودی و زخمی شدن شماری  دیگر خبر داد. تاکنون هفت نظامی سعودی در درگیری با جنبش انصارا.. کشته شده اند .

همزمان وزیران دفاع عربستان و آمریکا در تماس تلفنی درباره نتایج حمله به یمن  گفتگو کردند. اشتون کارتر در گفتگو با محمد بن سلمان بن عبدالعزیز بار دیگر حمایت همه جانبه آمریکا را از حمله عربستان به یمن اعلام کرد.

سفیر سابق آمریکا در یمن در مصاحبه با شبکه بی بی سی حمایت واشنگتن را از عملیات نظامی ریاض اشتباه دانست.
باربارا بودین، سفیر سابق آمریکا در یمن گفت: حمایت آمریکا از عملیات نظامی عربستان در یمن کاری عاقلانه نبوده است. مداخله نظامی عربستان رویکردی غلط است. هدف نهایی این عملیات به قدرت بازگرداندن منصور هادی است که این هدف نیز درست نیست زیرا حتی اگر دولت او قانونی باشد و مشروعیت لازم را داشته باشد، نمی توان این کار را با حملات هوایی انجام داد.

همزمان با ممانعت عربستان از ارسال کمکهای بشر دوستانه به مردم یمن، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با «پیتر مورر» رئیس صلیب سرخ جهانی از این نهاد بین المللی خواست هرچه سریعتر اقداماتی را برای ارسال کمک های انسان دوستانه شامل دارو، سوخت و مواد غذایی به منظور جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در یمن ایجاد کند.

منبع:شبکه خبر

کلید واژه های مطلب: ادامه   حملات   سعودی‌ها   به   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.