آلمان به دنبال صادرات سلاح به عربستان سعودی است

آلمان به دنبال صادرات سلاح به عربستان سعودی است shia muslim                   
یک مقام عالیرتبه آلمان از برنامه برلین برای صادرات سلاح به عربستان حمایت کرد و گفت اسلحه‌های آلمانی در دستان سعودی‌ها «ایمن‌تر» هستند.

 

به گزارش مصاف، هورشت زیهوفر، نخست وزیر ایالت جنوبی بایرن، روز یکشنبه گفت کمک نظامی به عربستان به منظور حفظ این کشور به عنوان عاملی در ایجاد ثبات در خاورمیانه می تواند تصمیمی صحیح باشد.

زیهوفر پس از دیدار با سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان در ریاض افزود: «من هم فکر می کنم که از این طریق (فروش اسلحه به عربستان) می توان بیشترین کمک را به مردم منطقه کرد.»

این سیاستمدار آلمانی عربستان را کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی و «لنگر ثبات در منطقه» توصیف کرد و گفت فروش اسلحه به عربستان در جهت منافع آلمان و همچنین اروپا خواهد بود.

زیهوفر از اتحادیه سوسیال مسیحی در بایرن در دولت ائتلافی آلمان افزود برلین باید با برنامه حمایت از پادشاهی عربستان با اسلحه آلمانی، پیش برود.

 زیهوفر تصریح کرد: «این تصمیم برای من یکی از مزایای برجسته سیاست واقع بینانه محسوب می شود.»

توصیف عربستان به عنوان «لنگر ثبات در خاورمیانه» در حالی است که تجاوز نظامی این کشور به یمن از 26 مارس هزاران کشته و مجروح بر جای گذاشته است.

زیهوفر پس از دیدار با پادشاه عربستان، وعده وی برای ایجاد منطقه ای که در آن «مردم با صلح و همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی کنند» را ستود.

این سیاستمدار آلمانی گفت در دیدار با ملک سلمان در مورد مسائلی مانند حقوق بشر و آزادی های مذهبی در عربستان نیز گفت و گو کرده است.

طرح آلمان برای فروش اسلحه به عربستان سعودی در ژانویه با مانع مواجه شد. در آن زمان آنگلا مرکل، صدراعظم مجبور شد تحت فشار حزب سوسیال دموکرات آلمان، عضو دیگر دولت ائتلافی این کشور تحویل سلاح به ریاض را به حالت تعلیق درآورد.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: آلمان   به   دنبال   صادرات   سلاح   به   عربستان   سعودی   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.