پاسخ حوثی‌ها به تجاوز آل سعود نزدیک است

پاسخ حوثی‌ها به تجاوز آل سعود نزدیک است shia muslim                   
بن بست‌های پیش روی آل سعود و فشارهای همه جانبه بر انصارالله پاسخ نظامی انقلابیون را به اقدامات تجاوزطلبانه ائتلاف عربی اجتناب ناپذیر ساخته است.

به گزارش مصاف، تجاوز ریاض به یمن یک ماهی می شود که آغاز شده و بیش از آن که به حوثی ها ضربه وارد کند کودکان و غیرنظامیان را به خاک و خون کشانده است.

تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی یمن مورد هدف قرار گرفته و به حملات زمینی بسنده شده با این وجود عربستان در تنگناها و بن بست های مختلف گرفتار شده که به چند مورد آن اشاره می شوذد.

بن بست اول آل سعود که تا حدودی پاشنه آشیل انقلابیون نیز هست پاسخ عملیاتی ناهماهنگ به تهدیدات موجود است زیرا بیشتر موضع گیری های سیاسی و رسانه ای بین دو طرف تبادل می شود و اقدامات نظامی صورت گرفته بی اثر بوده است.

بن بست دوم – طبق گزارش های نظامی در یمن، سعودی ها برخی اهداف را تا سه بار هدف قرار داده اند که این مطلب نشان از بی هدف بودن جنگ آنان و اهداف در نظر گرفته شده دارد.

بن بست سوم – ضعف آشکار عربستان در ترتیب دادن حملات زمینی به یمن است که بنا بر اطلاعات  و گزارشات امنیتی که مستشاران امریکایی تهیه کرده اند، ساختار رفاه طلبانه و تزئینی ارتش آل سعود توان تهاجم زمینی به مواضع انصارالله  را از آنان سلب می کند و موانع طبیعی مانند کوهستان های مرتفع ودشت های پهناور و نیز روحیه مبارزه طلبی قبائل یمنی هر گونه تجاوز خارجی را از دوره عثمانی تا به حال به شکست کشانده است.

در مقابل هر گونه عقب نشینی ائتلاف عربی از خاک یمن به منزله نقطه ای سیاه در کارنامه خاندان پادشاهی عربستان و شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود که علی رغم هشدارهای مستقیم و غیر مستقیم اوباما مبنی بر به درازا کشیدن عملیات توفان قاطع تن به تهاجم نظامی ضد یمن داده اند.

عملکرد عربستان و شرکای غربی اش موید فرسایشی شدن عملیات ائتلاف است و فشار مضاعف افکارعمومی شهروندان یمنی بر انقلابیون مقابله به مثل و پاسخ قاطع نظامی به متجاوزان را از سوی آنان طلب می کند.

حوثی ها نیز با توجه به بن بست های عربستان، راه کارهای سیاسی متنوعی را آزموده اند و نتیجه مطلوب را نگرفته اند و ناچارند برای برون رفت از وضع موجود سریع تر پاسخ مناسب به آل سعود را بدهند همانگونه که چندین بار با نفوذ به عمق عربستان توان نظامی خود را محک زدند البته گزینه های متعدد دیگری در اختیار دارند که باید دید از کدام یک زودتر استفاده می کنند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: پاسخ   حوثی‌ها   به   تجاوز   آل   سعود   نزدیک   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.