هدیه ویژه برای نوزاد داعشی

هدیه ویژه برای نوزاد داعشی shia muslim                   
برخلاف تمام نوزادان که معمولا اطرافشان را عروسک و اسباب بازی می‌گیرد، این نوزاد که در شهر الباب در 35 کیلومتری حلب زاده شد، هدایا و وسایل بازی خاصی دارد!

به گزارش مصاف، این نوزاد در 23 آوریل جاری در شهر الباب در 35 کیلومتری شهر حلب واقع در شمال سوریه زاده شد، گروه تروریستی داعش برای این نوزاد یک کارت شناسایی با نام خودش و کنیه والدینش (به جای نام واقعی آنها) صادر کرد؛ سپس در حالی که کلت و نارنجکی در کنار سر این نوزاد قرار دارد، از او عکس گرفتند.

این عکس را روز گذشته شخصی به نام الرقوی یا ابوورد الرقوی در تویتر منتشر کرد. ابو ورد با پایگاه ضد داعشی های شمال سوریه تحت نام "رقه در سکوت ذبح می شود" فعالیت می کند. وی به همراه این عکس یادداشتی بدین مضمون گذاشته است: "این کودک نه فقط خطری برای ماست، بلکه برای تو هم خطر دارد"؛ تعبیری که به امکان تبدیل این کودک به یک تروریست در آینده اشاره دارد.

البته مشخص نیست که این عکس واقعی است یا مسئولان پایگاه ضد داعشی ها در رقه و همسایگانش به نام "انترنیتیا" آن را ساخته اند تا از طریق آن پیامی درباره خطر داعش برای خود و دیگران ارسال کنند.

علاوه بر کودکانی که در مناطق تحت سیطره داعش زاده می شوند، کودکان آواره سوری نیز در رنج و سختی بسر می برند. روز گذشته رسانه های اردنی به نقل از منابع رسمی دولتی تاکید کردند که تعداد نوزادان اردوگاه الزعتری از زمان افتتاح آن تاکنون به 300 کودک رسیده است.

زایمان در شماری از بیمارستانهای صحرایی در این اردوگاه و بیمارستان زنان و کودکان در المفرق اردن صورت می گیرد و با هماهنگی با کمیساریای عالی امور پناهندگان کارت شناسایی برای این کودکان صادر می شود.

به گفته یک منبع آگاه از داخل اردوگاه الزعتری، منابع رسمی مساله انتقال پناهندگان الزعتری و تقسیم آنها میان دیگر اردوگاهها به ویژه اردوگاه الازرق را بررسی می کنند و قرار است که از مجموع 85 هزار نفر، فقط 30 هزار نفر در اردوگاه الزعتری باقی بمانند.

منبع: العام

کلید واژه های مطلب: هدیه   ویژه   برای   نوزاد   داعشی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.