هاآرتص: عربستان هیچ گونه پیروزی در جنگ یمن نداشته است

هاآرتص: عربستان هیچ گونه پیروزی در جنگ یمن نداشته است shia muslim                   
عربستان با این حمله و با تشکیل این ائتلاف می‌خواست سوریه را از تشکیل چنین ائتلافی ضد خود بترساند اما ظاهرا کشورهای عربی در خصوص چگونگی مقابله با سوریه نیز اختلاف نظر دارند.

به گزارش مصاف، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در تحلیلی نوشته تسفی برئیل تحلیلگر امور عربی نوشت: عربستان با وجود حملات زیاد و کشتن شمار زیادی از مردم یمن، نتوانسته به اهداف خود در این کشور عربی دست یابد و همچنین نتوانسته سوریه را با تهدید دخالت نظامی کشورهای عربی بترساند .

این روزنامه صهیونیستی افزود: حملات عربستان به یمن که با وجود اعلام پایان آن همچنان ادامه دارد، سبب عقب نشینی جنبش انصارالله نیز نشده است و خود عربستان نیز به این نتیجه رسیده که با حملات هوایی نمی تواند این جنگ را به پایان برد بلکه باید دست به حمله زمینی بزند و این در حالی است که کشورهای عربی مخالف چنین طرحی هستند .

سرتیپ احمد عسیری به عنوان سخنگوی رسمی نیروهای عربستانی پیوسته در جمع خبرنگاران حاضر می شد و همانند فرماندهان آمریکایی به سوالات آنان پاسخ می داد اما ناگهان هفته گذشته از پایان این جنگ خبر داد و گفت: اهداف مورد نظر محقق شده است.

عسیری از منهدم کردن اهداف و تاسیسات زیربنایی یمن سخن می گفت اما در این میان هیچ اشاره ای به کشته های یمنی نمی کرد و البته 2 روز بعد، حملات عربستان ضد یمن از سر گرفته شد و اثری از آتش بس مشاهده نشد، گروه انصارالله از مناطق تحت کنترل خود عقب نشینی نکرد و راه حل سیاسی نیز متبلور نشد و یمن همچنان غرق درجنگی خونین است.

از طرفی دیگر سخنان عربستانی ها مبنی بر اینکه این جنگ به درخواست عبدربه منصور هادی متوقف شد نیز قانع کننده نیست زیرا عملیات نظامی در یمن بدون حمله زمینی کاملا بی فایده است و تنها با حملات هوایی به هیچ عنوان نمی توان کار این جنگ را یکسره کرد.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: ظاهرا 10 کشور عربی اعلام کرده بودند عربستان را در این حملات همراهی می کنند اما عملا این جنگ عربستان با یمن بود و این روزها در مصر انتقادهای شدیدی از این جنگ می شود و ترکیه تنها به حمایت لفظی از این حملات اکتفا کرد .

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: عربستان با این حمله و با تشکیل این ائتلاف می خواست سوریه را از تشکیل چنین ائتلافی ضد خود بترساند اما ظاهرا کشورهای عربی در خصوص چگونگی مقابله با سوریه نیز اختلاف نظر دارند.

عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر گفت: راه حل در سوریه ، نظامی نیست بلکه سیاسی است و بشار اسد بخشی از راه حل در بحران سوریه است یعنی در مذاکرات باید حضور داشته باشد و از سوی دیگر خود عربستانی ها نیز در خصوص راه حل نظامی در منطقه اختلاف نظر دارند و همچنین مصر و عربستان اختلاف نظرهایی در مورد تغییر نظام سیاسی در کشورهای سوریه و یمن دارند و در حالی که مصر مخالف قدرت یافتن حزب اخوانی اصلاح در یمن است و با اینکه عربستان اخوان المسلمین را گروهی تروریستی می داند اما اخیرا نظرش را تغییر داده و مقام های عربستانی اعتقاد دارند این حزب اخوانی می تواند به عبدربه منصور هادی کمک کند. از سوی دیگر مصر، بشار اسد را عامل اثرگذاری برای کنترل اخوانی ها می داند اما عربستان از گروه های مسلح اخوانی در سوریه حمایت می کند.

به تازگی برخی رسانه های عربی از مشارکت هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی در حمله به یمن خبر داده و تاکید کردند عربستان و این رژیم در خصوص حوادث یمن در یک جهت حرکت می کنند

کلید واژه های مطلب: هاآرتص      عربستان   هیچ   گونه   پیروزی   در   جنگ   یمن   نداشته   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.