محمود عباس: برای جلب کمک مالی کشورهای عربی از حمله به یمن حمایت کردم

محمود عباس: برای جلب کمک مالی کشورهای عربی از حمله به یمن حمایت کردم shia muslim                   
منابع بلندپایه جنبش فتح گفتند: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل حمایت از عملیات نظامی عربستان علیه انصارالله یمن از ایران عذرخواهی کرده است.

یک مقام بلندپایه جنبش فتح که نخواست نامش فاش شود گفت: محمود عباس در خلال نشست با شماری از رهبران جنبش فتح که اخیرا در شهر رام الله برگزار شد، تاکید کرده است که علی‌رغم اینکه حمله به یمن با سیاست‌های تشکیلات خودگردان فلسطین همسو نیست وی مجبور به حمایت از عملیات طوفان قاطعیت علیه یمن شده است.

این منبع به نقل از محمود عباس گفت: من در نشست اخیر سران کشورهای عربی در شرم الشیخ که در پایان ماه مارس گذشته برگزار شد از جنگ عربستان حمایت کردم، اما با اجبار و شرمندگی این کار را انجام دادم.

محمود عباس همچنین افزود: من بعد از آن به ایران نامه نوشتم و به دلیل حمایتم از عملیات طوفان قاطعیت علیه یمن از ایران عذرخواهی کردم و دلایلی که باعث شد من با اجبار این عملیات را تائید کنم برای آنها شرح دادم.

محمود عباس در ادامه گفت: من در این نامه به ایران گفتم که متاسفم از اینکه از عملیات طوفان قاطعیت علیه یمن حمایت کردم، زیرا من برای جلب حمایت‌ کشورهای عربی از تشکیلات خودگردان فلسطین و به دست آوردن پول‌ کشورهای عربی خلیج فارس مجبور به این کار شدم.

این در حالی است که استاد علوم سیاسی دانشگاه فلسطین با انتقاد از موضع رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در قبال جنگ یمن گفت: محمود عباس هنگام حمایت از عملیات نظامی علیه یمن، منافع فلسطین را در نظر نگرفت.

«عبدالستار قاسم» استاد علوم سیاسی دانشگاه النجاح فلسطین اشغالی گفت:  محمود عباس به درستی امور را نمی‌سنجد و متاسفانه فاقد توازن است، زیرا وی زمانی که از عملیات نظامی به رهبری عربستان علیه یمن حمایت کرد، منافع فلسطین را در نظر نگرفت و اگر واقعا از ایران عذرخواهی کرده باشد، کشورهای عربی خلیج فارس بویژه از نظر کمک مالی وی را مجازات می‌کنند. زیرا کشورهای خلیج فارس کمک مالی خود به تشکیلات خودگردان را کاهش می‌دهند. البته به نظر من چنین رویدادی به نفع ما تمام می‌شود، زیرا ما به تنبلی عادت کردیم و گدایی را خوب یاد گرفتیم بنابراین اگر کمک‌‌ها به ما قطع شود ما باید کار کنیم تا از عرق پیشانی خود بخوریم

کلید واژه های مطلب: محمود   عباس      برای   جلب   کمک   مالی   کشورهای   عربی   از   حمله   به   یمن   حمایت   کردم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.