اسرائیل موشک الرمح را برای نخستین بار آزمایش کرد

اسرائیل موشک الرمح را برای نخستین بار آزمایش کرد shia muslim                   
رزمایش بزرگ درغور اردن، شبیه سازی جنگ و آزمایش موشک الرمح سلاح جدیدی که به ارتش اسراییل در حمله به هزاران هدف وابسته به حزب الله کمک می‌کند، در چارچوب برنامه‌های جنگ آینده با لبنان قرار دارند.

به گزارش مصاف، رزمایش بزرگ ارتش صهیونیستی که در غور اردن برگزار شد و دیروز پایان یافت را یگان « غاعش» و شبیه سازی جنگ زمینی در جنوب لبنان مقابل رزمندگان حزب الله را یگان هفتم واحد زرهی این ارتش اشغالگر برگزار کردند.

یدیعوت آحرونوت ادعا کرده است که « موشک الرمح قادر است هدف خود را با دقت بالا تا مسافت 35 کیلومتری مورد اصابت قرار دهد و 20 کیلوگرم مواد منفجره با خود حمل می کند».

این روزنامه صهیونیستی همچنین ادعا کرده است که «این موشک جدید می تواند ماموریت نیروی هوایی را با کمترین هزینه کاهش دهد و هدف آن از یک انسان تا ساختمانی دو طبقه می باشد و به معنای دیگر از این موشک در مناطق مسکونی با جمعیت بالا استفاده خواهد شد».

یدیعوت آحرونوت نوشت: این موشک با زاویه ای مناسب به اهداف خود حتی مخفی از بالا اصابت می کند و چون یک بمب کوچک فقط به هدف آسیب می زند بنابراین مناسب جنگ شهری است.

این روزنامه صهیونیستی افزود: ارتش اسراییل تاکنون از فعال سازی موشک های خود به جز موشک MLRS به دلیل راضی نبودن از دقت آنها در اصابت به هدف که گاهی انحراف آنها به صدها متر می رسید، خودداری کرده است.

یدیعوت آحرونوت قیمت هر موشک الرمح را حدود 200 هزار شیکل معادل 50 هزار دلار اعلام کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در هفته گذشته سه رزمایش بزرگ همزمان در چارچوب برنامه سالانه آن انجام داده است.

برخی منابع تاکید کرده اند که ارتش صهیونیستی بعداز تحولات اخیر در مناطق شمالی فلسطین اشغالی (مرزهای لبنان و سوریه) برای افزایش آمادگی های خود این رزمایش ها را انجام داده است.

کلید واژه های مطلب: اسرائیل   موشک   الرمح   را   برای   نخستین   بار   آزمایش   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.