در مرزهای عربستان و یمن چه می‌گذرد

در مرزهای عربستان و یمن چه می‌گذرد shia muslim                   
رییس یکی از قبایل یمنی در استان "الجوف" در مرز عربستان تاکید کرد که افراد قبایل سلاح‌های جدید و پیشرفته ای از پایگاه‌های نظامی عربستان به دست آورده اند.

به گزارش مصاف، "شیخ حسن ابو هدره" روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت: آنچه در مرزها رخ می دهد، واکنش طبیعی قبایل یمنی است که خانه ها و خانواده هایشان هدف قرار گرفته و کشته شده اند، و بدترین جنایات و سیاست زمین سوخته از سوی عربستان و حامیانش علیه آن ها اعمال شده است.

وی افزود: حملات هوایی شدید و جنون آمیز عربستان و بمباران مناطق مرزی یمن، بیانگر عجز سعودی ها در برابر پیشروی افراد قبایل و حامیان آن در عمق راهبردی در نجران و ظهران الجنوب و جیزان است.

شیخ ابو هدره اظهار داشت: کوه "تویلق" که قبایل یمنی کنترل آن را در اختیار گرفته اند مشرف بر منطقه راهبردی الخوبه عربستان است و از طریق آن می توان هر هدفی را در داخل خاک عربستان دورتر از نجران و جیزان هدف قرار داد، و طرفی که کنترل آن را در دست داشته باشد در واقع زمام امور را در زمینه حملات میدانی و توپخانه ای در اختیار دارد.

رییس قبیله ای یمنی در استان الجوف در مرز عربستان، با اشاره به پیشروی میدانی قبایل یمنی و درگیری با سلاح های سبک و سنگین در داخل دره نجران، گفت: قبایل یمنی در پاسخ به حملات سعودی ها چند منطقه در نجران و جیزان را هدف قرار دادند و شماری از نیروهای وابسته به گارد ملی سعودی کشته و زخمی و اسیر شده اند و این سرنوشت متجاوزان است.

وی با اشاره به ادامه حملات جنگنده های سعودی به استان های صعده، حجه و الجوف و قتل عام بیگناهان و ویرانی خانه های شهروندان یمنی، تصریح کرد، ما در برابر یک عرب اسراییل مسلک مقاومت می کنیم. اقدامات و جنایات عربستان کمتر از اسراییل نیست. اسراییل مقبره ها را هدف قرار نداد، اما عربستان مقبره ها و عبادتگاه ها و مساجد و مقبره حسین بدرالدین را هدف قرار داده است، اکنون این سوال مطرح می شود که رژیم سعودی چه اقدام حرامی در تجاوز علیه یمن مرتکب نشده است؟

ابوهدره خاطرنشان کرد: ما نجران و جیزان را به عنوان مناطق یمنی، جزو جبهه داخلی خود می دانیم و در آن ها بسیج عمومی اعلام می کنیم. افراد شریفی از نجران و جیزان و ظهران الجنوب حمایت خود را اعلام کرده اند و به مجاهدان و افراد قبایل پناه داده اند و به یاری خدا پیروزی هایی محقق شده است و حملات جنون آمیز دشمن با استفاده از موشک های ممنوعه به این مناطق به علت درماندگی آنان و ضرباتی است که در خاک خود متحمل شده اند.

شیخ حسن ابو هدره تاکید کرد، واکنش به تجاوز هنوز آغاز نشده است و آنچه رخ می دهد واکنش یک یا دو قبیله و گروه است پس اگر ملت یمن برای واکنش نشان دادن به این تجاوز اقدام کند، چه اتفاقی برای عربستان می افتد؟ این در حالی است که عربستان شمار کشته ها و زخمی های خود را در نجران و جیزان اعلام نمی کند و ساکنان این مناطق با ترس و وحشت از این مناطق فرار می کنند.

وی فاش کرد که افراد قبایل یمن در مرزها تجهیزات و سلاح های جدید و پیشرفته ای از پایگاه های نظامی عربستان به دست آورده اند که ساخت آمریکا و متعلق به گارد ملی عربستان است. افراد قبایل از این سلاح ها برای هدف قرار دادن نیروهای سعودی استفاده خواهند کرد.

ابو هدره اظهارات سخنگوی متجاوزان سعودی به یمن را که گفته است عربستان به پیشروی قبایل یمنی پایان داده، تکذیب کرد و گفت: این قبایل دیروز، یکشنبه، مخزن سوخت در نجران را منفجر کردند و یک پایگاه سعودی را در منطقه الشرفه هدف قرار دادند.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: در   مرزهای   عربستان   و   یمن   چه   می‌گذرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.