اظهارات عجیب شیخ مغربی حامی تجاوزگری سعودی

اظهارات عجیب شیخ مغربی حامی تجاوزگری سعودی shia muslim                   
یکی از شیوخ مشهور مغربی با حمایت از مشارکت کشورش در تجاوزگری آل سعود به یمن ، در اظهاراتی عجیب ادعا کرد که جنگ یمن "پاسخ به تجاوزگری ایران است".

 

به گزارش مصاف، محمد الفزازي شيخ مشهور مغربي مدعی شد: "هيچ گونه تجاوزي عليه ملت يمن وجود ندارد، بلكه آنچه هست همان پاسخ به تجاوزگري ايران است كه به يمن براي تخريب عقايد ملت يمن و چپاول ثروت ها و تبديل آن به حيات خلوت شيعيان به منظور محاصره حرمين شريفين از سمت جنوب نفوذ كرده اند و تلاش مي كنند كه همين كار را در سمت شمال و شرق مرز عربستان صورت دهند".

الفزازي در صحفه خود در فيسبوك، خلبان متجاوز مغربي را كه هواپيمايش روز يكشنبه در يمن سرنگون شد، "طالب شهادت" توصيف كرد و مرگ او را به شاه مغرب و خانواده و ملت يمن تسليت گفت و افزود كه ائتلاف عربي "پاسخي مشروع و طبيعي به تجاوزگري ايران و استفاده از حوثي ها {انصارالله} به عنوان هيزم اين جنگ" به شمار مي رود.

وی گفت: "حوثي هاي كودتاگر بايد بدانند كه همه مغربي ها به خلبان قهرمان خود و ارتش شجاع مغرب افتخار مي كنند. بايد بدانند كه استفاده آنها از متون قرآن كريم و ادعاي اينكه خداوند با آنها است. حق را تغيير نمي دهد زيرا خداوند متعال كساني را كه از مخلوق طلب استغاثه مي كنند، ياري نمي كند -حتي اگر (اين مخلوق) پادشاهي يا پيغمبري باشد.

الفزازي در گفت وگو با شبكه تلويزيوني "سي ان ان" درباره مطالبش در فيسبوك نيز خاطرنشان کرد: حوثي ها {انصارالله} دشمنان ما هستند. آنها اهرم نفوذ ایران براي محاصره حرمين شريفين هستند؛ بعد از اينكه شيعه ها توانستند به بحرين و سلطان نشين عمان نفوذ كنند.

وی درتلاش برای تفرقه افکنی میان مسلمانان افزود: هيچ رابطه اي بين اهل سنت و شيعيان نيست. آنها در يك وادي هستند و ما در وادي ديگري. وی مدعی شد که آنها دين خود را بر پايه تكفير خلفاي راشدين و اهانت به خاندان پيامبر (ص) قرار داده اند لذا اصرار دارم كه به هيچ وجه به آنها نزديك نشويم.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: اظهارات   عجیب   شیخ   مغربی   حامی   تجاوزگری   سعودی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.