اظهارات عجیب شیخ مغربی حامی تجاوزگری سعودی

اظهارات عجیب شیخ مغربی حامی تجاوزگری سعودی shia+muslim                   
یکی از شیوخ مشهور مغربی با حمایت از مشارکت کشورش در تجاوزگری آل سعود به یمن ، در اظهاراتی عجیب ادعا کرد که جنگ یمن "پاسخ به تجاوزگری ایران است".

 

به گزارش مصاف، محمد الفزازي شيخ مشهور مغربي مدعی شد: "هيچ گونه تجاوزي عليه ملت يمن وجود ندارد، بلكه آنچه هست همان پاسخ به تجاوزگري ايران است كه به يمن براي تخريب عقايد ملت يمن و چپاول ثروت ها و تبديل آن به حيات خلوت شيعيان به منظور محاصره حرمين شريفين از سمت جنوب نفوذ كرده اند و تلاش مي كنند كه همين كار را در سمت شمال و شرق مرز عربستان صورت دهند".

الفزازي در صحفه خود در فيسبوك، خلبان متجاوز مغربي را كه هواپيمايش روز يكشنبه در يمن سرنگون شد، "طالب شهادت" توصيف كرد و مرگ او را به شاه مغرب و خانواده و ملت يمن تسليت گفت و افزود كه ائتلاف عربي "پاسخي مشروع و طبيعي به تجاوزگري ايران و استفاده از حوثي ها {انصارالله} به عنوان هيزم اين جنگ" به شمار مي رود.

وی گفت: "حوثي هاي كودتاگر بايد بدانند كه همه مغربي ها به خلبان قهرمان خود و ارتش شجاع مغرب افتخار مي كنند. بايد بدانند كه استفاده آنها از متون قرآن كريم و ادعاي اينكه خداوند با آنها است. حق را تغيير نمي دهد زيرا خداوند متعال كساني را كه از مخلوق طلب استغاثه مي كنند، ياري نمي كند -حتي اگر (اين مخلوق) پادشاهي يا پيغمبري باشد.

الفزازي در گفت وگو با شبكه تلويزيوني "سي ان ان" درباره مطالبش در فيسبوك نيز خاطرنشان کرد: حوثي ها {انصارالله} دشمنان ما هستند. آنها اهرم نفوذ ایران براي محاصره حرمين شريفين هستند؛ بعد از اينكه شيعه ها توانستند به بحرين و سلطان نشين عمان نفوذ كنند.

وی درتلاش برای تفرقه افکنی میان مسلمانان افزود: هيچ رابطه اي بين اهل سنت و شيعيان نيست. آنها در يك وادي هستند و ما در وادي ديگري. وی مدعی شد که آنها دين خود را بر پايه تكفير خلفاي راشدين و اهانت به خاندان پيامبر (ص) قرار داده اند لذا اصرار دارم كه به هيچ وجه به آنها نزديك نشويم.

منبع: العالم

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.