تهدید هواداران تحریم اسرائیل

تهدید هواداران تحریم اسرائیل shia+muslim                   
دولت کانادا تهدید کرده است گروه‌هایی که تحریم کالاهای اسرائیلی را تشویق کنند، قوانین مربوط به تنفر افکنی درباره آن‌ها اجرا می‌شود.

 

به گزارش مصاف، شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس کانادا گزارش داد این تصمیم شامل سازمان‌های مدنی مختلفی می‌شود که به دلیل اشغال سرزمین‌های فلسطینی و توسعه شهرک‌های صهیونیست نشین، تحریم علیه اسرائیل را تبلیغ می‌کنند.

این در حالی است که وزیران فدرال کانادا پیشتر درباره «تساهل صفر» دولت این کشور نسبت به گروه‌های حامی جنبش جهانی «انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» اسرائیل سخن گفته بودند.

هدف این جنبشی جهانی تحت فشار قرار دادن رژیم اسرائیل با اهرم‌های اقتصادی برای پایان اشغال سرزمین فلسطین، توقف شهرک‌سازی‌ها، رفع تبعیض و به رسمیت شناختن حق بازگشت میلیون‌ها آواره فلسطینی است.

بیشتر بخوانید: دلالی ترس، بازی داعش و جذب نیرو برای صهیونیست‌ها

بسیار از گروه‌‌های کانادایی از جمله فرقه مسیحی پروتستان کلیسای متحد کانادا، اتحادیه ملی عمومی کارکنان، صداهای مستقل یهودی که سازمان‌دهنده اصلی فعالیت این جنبش در کانادا است، گروه‌های مختلف دانشگاهی و کارگری از  جنبش انزوا، عدم سرمایه‌گزاری و تحریم اسرائیل حمایت می‌کنند.

جان برد، وزیر خارجه وقت کانادا، ماه ژانویه یادداشت تفاهمی را در بیت‌المقدس با مقام‌های رژیم اسرائیل امضا کرد که بر اساس آن متعهد شد با «جنبش انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» مقابله کند.

در این تفاهمنامه، جنبش تحریم اسرائیل به عنوان «چهره جدید یهودی ستیزی» توصیف شده است.

دولت کانادا پارسال با تغییر در قانون کیفری این کشور تعریف خود از اظهارات تنفرآمیز را گسترش داد تا اظهارنظرها علیه «خاستگاه ملی»، نژاد و مذهب را نیز در بر گیرد.

منبع: پرس تی وی

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.