مرکل از ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی حمایت کرد

مرکل از ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی حمایت کرد shia muslim                   
آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان از ارسال سلاح به اسرائیل با توجیه مسئولیت ویژه آلمان در قبال تل آویو، دفاع کرد.

به گزارش مصاف، مرکل روز سه شنبه در برلین و در پنجاهمین سالگرد تشکیل مناسبات دیپلماتیک بین اسرائیل و آلمان گفت: ما اعتقاد داریم که آلمان اسرائیل را به صورت ویژه باید حمایت کند.

همزمان وی درباره یک راه حل صلح در خاورمیانه با تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی سخن گفته و اظهار داشت: ما می خواهیم که همه آنجا به صورت صلح آمیز زندگی کنند.

مرکل مسئله بحث برانگیز ارسال سلاح برای اسرائیل را این گونه توجیه کرد که اسرائیل باید بتواند از خود در برابر حملات دفاع کند. ما اعتقاد داریم که آلمان باید اسرائیل را به صورت ویژه حمایت کند. یهودیان بسیار خوشحال بودند که بعد از جنگ جهانی دوم یک دولت و پناهگاه پیدا کردند. بر اساس این مسئولیت ما این اقدام (ارسال سلاح برای اسرائیل) را انجام می دهیم.

آلمان و اسرائیل در 12 ماه می 1965 و دو دهه بعد از پایان جنگ جهانی دوم مناسبات دیپلماتیک خود را آغاز کردند. اولین ارسال سلاح به این رژیم در سال های 1950 انجام شد. در دوشنبه گذشته نیز یک قرارداد خرید چهار کشتی جنگی آلمانی به ارزش 430 میلیون یورو بین اسرائیل و آلمان بسته شد. اسرائیل همچنین در مجموع شش زیر دریایی را از آلمان دریافت کرده است که می تواند مجهز به سلاح های اتمی شود.

کلید واژه های مطلب: مرکل   از   ارسال   تسلیحات   به   رژیم   صهیونیستی   حمایت   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.