السیسی: ارتش مصر ۸۰ درصد تونل‌های غزه را تخریب کرده است

السیسی: ارتش مصر ۸۰ درصد تونل‌های غزه را تخریب کرده است shia muslim                   
عبد الفتاح السیسی طی سخنانی که شب گذشته برای مردم مصر بیان کرد، گفت که احداث منطقه حایل به مساحت یک کیلومتر به پایان رسیده است و در جریان اجرای عملیات‌های مربوط به ایجاد منطقه حایل 80 درصد تونل‌های مواصلاتی بین نوار غزه و رفح مصر تخریب شد که طول برخی از این تونل‌ها به 3 کیلومتر می‌رسید.

به گزارش مصاف، السیسی همچنین اوضاع امنیتی در استان شمال سینا را تشریح و تاکید کرد که نیروهای مسلح و پلیس توانستند ظرف یکماه 150 مکان تجمع تروریست ها را تخریب و 188 نفر از تروریست های تحت تعقیب را بازداشت کنند.

وی افزود که تمامی دستگاه های دولتی علیه تروریسم سیاه که سراسر وطن و زیر ساخت ها و تاسیسات خدماتی را هدف قرار می دهد، بسیج شده اند.

وی در ادامه برخی طرف ها را به اجرای عملیات های مغرضانه و ایجاد هرج و مرج متهم کرد و گفت که هدف آنها روز افتتاح کانال سوئز در تاریخ 6 آگوست است.

چند روز پیش نیز منابع مصری گزارش دادند که ارتش مصر 3 مسجد و چند خانه را در شمال سینا منفجر کرد.

بر اساس این گزارش، انفجارهای مهیبی در دو شهر رفح و خان یونس واقع در جنوب نوار غزه به وقوع پیوست و مشخص شد که این انفجارها ناشی از انفجار خانه ها در سینا از سوی ارتش مصر و در راستای اجرای طرح ایجاد منطقه حایل در مرز نوار غزه بوده است.

منابع محلی در سینا در این باره گفتند که ارتش مصر 3 مسجد و چند خانه را در منطقه نزدیک به منطقه صلاح الدین در شمال سینا منفجر کرد و از جمله این مساجد که منفجر شد، مسجد قباء و النصر بود.

ارتش مصر با روی کار آمدن «عبد الفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور تخریب تونل های واقع در مرز نوار غزه که فلسطینیان تحت محاصره ساکن غزه از آنها برای انتقال کالاهای ضروری به غزه استفاده می کردند، شدت بخشیده و از سوی دیگر دولت مصر تصمیم گرفته به بهانه مبارزه با تروریسم در منطقه سینا، شهر مرزی رفح را تخلیه و یک منطقه حایل در مرز غزه و مصر ایجاد نماید

کلید واژه های مطلب: السیسی      ارتش   مصر   ۸۰   درصد   تونل‌های   غزه   را   تخریب   کرده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.