برگزاری اولین همایش شیعه‌شناسان انگلیسی زبان در لندن

برگزاری اولین همایش شیعه‌شناسان انگلیسی زبان در لندن shia muslim                   
اولین همایش شیعه‌شناسان انگلیسی زبان با عنوان «مطالعات شیعی: گذشته و حال» در لندن برگزار شد.

به گزارش مصاف، با همکاری فیمابین مرکز اسلامی انگلیس و کالج اسلامی لندن، اولین هlایش شیعه‌شناسان انگلیسی زبان در محل کالج اسلامی لندن برگزار گردید.

عنوان این اولین گردهمایی «مطالعات شیعی: گذشته و حال» انتخاب شده بود تا شرکت کنندگان بتوانند در زمینه مطالعات حوزوی یا آکادمیک خود درباره شیعه، مقالات یا پژوهش‌های خود را ارائه نمایند.

به دنبال فراخوان مقالات که در سال گذشته صورت گرفت، بیش از هفتاد چکیده مقاله تا ۱۸ فوریه ۲۰۱۵ (۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۳) دریافت گردید که از این میان ۱۸ مقاله انتخاب و سرانجام ارائه ۱۵ مقاله و بحث در این همایش قطعی گردید.

در این همایش اساتید برجسته و مطرحی از آمریکا و کانادا و همچنین پژوهشگران و محققان جوانی از آمریکا، ترکیه، قطر، دانمارک و انگلستان مقاله ارائه کرده بودند که حکایت از استقبال دو نسل قبلی و فعلی شیعه‌شناسان از این همایش داشت.

در جلسه‌ای که بعد از همایش و در محل موسسه مطالعات اسلامی مرکز اسلامی انگلیس با حضور کسانی که مقاله ارائه کرده بودند، برگزار شد، اساتید و پژوهشگران بر لزوم چاپ مقالات ارائه شده در این همایش و همچنین تداوم برگزاری این قبیل همایش‌ها درهرسال و یا دو سالانه تاکید کردند.

در این جلسه و همایش اظهار امیدواری شد که با برگزاری منظم اینگونه همایش‌ها، محققان و پژوهشگران و شیعه‌شناسان قادر باشند تا در جریان کارهایی که در این زمینه صورت می‌گیرد، قرار گیرند و هم با مشارکت فعّال خود بتوانند به تدریج در زمینه مطالعات شیعی فعالیتهای قابل توجه بهتری را به جامعه مسلمانان جهان ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا

کلید واژه های مطلب: برگزاری   اولین   همایش   شیعه‌شناسان   انگلیسی   زبان   در   لندن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.