داعشی‌ها سه قاضی و یک راننده اتوبوس را در سیناء کشتند

داعشی‌ها سه قاضی و یک راننده اتوبوس را در سیناء کشتند shia muslim                   
تروریست‌های داعش در حمله غافلگیرکننده به اتوبوس حامل قضات مصری در سیناء سه تن از آنان به همراه راننده اتوبوس را به قتل رساندند.

 

به گزارش مصاف، پلیس مصر اعلام کرد افراد مسلح روز شنبه سه قاضی مصری و یک راننده اتوبوس حامل قضات را در شبه جزیره خشونت زده سیناء به ضرب گلوله کشتند.

تیراندازی در العریش مرکز استان سینا شمالی به زخمی شدن سه قاضی دیگر منجر شد و ساعاتی پس از آن روی داد که دادگاهی در قاهره، «محمد مرسی» رئیس جمهور مخلوع مصر را به علت دست داشتن در فرار گسترده زندانیان در جریان قیام سال ۲۰۱۱، به اعدام محکوم کرد.

پلیس اعلام کرد قضات زمانی هدف حمله قرار گرفتند که سوار بر خودرو در حال عزیمت از شهر اسماعیلیه به العریش برای شرکت در یک جلسه دادگاه بودند.

منابع امنیتی اعلام کردند تروریست‌ها که سوار بر یک دستگاه خودرو بودند به طور ناگهانی و غافلگیرکننده جلوی خودرو را گرفتند و به آن تیراندازی کردند.

این اتوبوس حامل شش قاضی از شهر اسماعیلیه بود که برای جلسه استماع به العریش می‌رفتند.

 در پی این حمله که نخستین مورد در نوع خود در سیناء بود، وزارت کشور مصر، نیروهای پلیس را در سراسر این کشور به حال آماده باش درآورد و همه مرخصی‌ها را به حال تعلیق درآورد.

در همین حال گروه تروریستی داعش مسئولیت قتل قضات مصری را بر عهده گرفت.

گروه وابسته به داعش موسوم به «ولایت سیناء» در مصر مسئولیت ترور سه قاضی و یک راننده اتوبوس حامل قضات را در العریش بر عهده گرفت

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: داعشی‌ها   سه   قاضی   و   یک   راننده   اتوبوس   را   در   سیناء   کشتند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.