تشدید حملات آل سعود و پایان آتش بس

تشدید حملات آل سعود و پایان آتش بس shia muslim                   
متجاوزان سعودی که از زمان پایان آتش بس ۵ روزه حملات خود را به یمن تشدید کرده اند، از بامداد امروز مناطق مختلف این کشور را ده‌ها بار هدف قرار دادند.

 

به گزارش مصاف، هواپیماهای جنگی سعودی  بامداد امروز چندین بار استان صعده را بمباران کردند که  در بمباران منطقه الفرع - کتاف  یک کودک شهید و یک زن زخمی شد. براثر این حمله صد ها نفر زیر آوار ماندند.

جنگنده های سعودی علاوه بر بمباران  کاخ ریاست جمهوری در صعده ، شش بار منطقه الشعیب در استان ضالع را بمباران کردند. آسمان استان تعز نیز به صحنه جولان جنگنده های سعودی تبدیل شده است.

شبکه المسیره اعلام کرد: جنگنده های سعودی چهار بار منطقه فج عطان در جنوب غرب صنعا را هدف قرار دادند که براثر آن  یک مجتمع تجاری بزرگ این منطقه به طور کامل ویران شد.

هواپیماهای سعودی مناطق مسکونی استان لحج را نیز هدف قرار دادند. همزمان با تشدید حملات سعودی ها به مردم یمن، نماینده  اتحادیه اروپا در صنعا با عبد ربه منصور هادی  رئیس جمهور مستفعی و فراری یمن در ریاض دیدارکرد.

این دیدار  درحاشیه کنفرانس یمن در ریاض برگزار شد. سازمان ملل هم اعلام کرد: از سرگیری حملات عربستان سعودی و بمباران یمن مانع  برگزاری کنفرانس صلح ژنو که قرار بود در آن موضوع یمن بررسی شود، شده است.

دبیر کل سازمان ملل نیز طی بیانیه ای توقف حملات و تمدید آتش بس به مدت 5 روز دیگر را خواستار شد.

منبع: شبکه خبر

کلید واژه های مطلب: تشدید   حملات   آل   سعود   و   پایان   آتش   بس   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.