مقام سعودی: ۲۲ کشور عربی آماده عادی سازی روابط با اسرائیل هستند

مقام سعودی: ۲۲ کشور عربی آماده عادی سازی روابط با اسرائیل هستند shia muslim                   
«انور العشقی» در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت گفت که رژیم صهیونیستی باید موافقت خود با طرح صلح عربی جهت حل و فصل منازعه عربی- اسرائیلی را اعلام کند.

به گزارش مصاف، وی با اشاره به موافقت ملک سلمان و مشاوران ارشد وی با طرح صلح عربی، اظهار داشت اکنون که بنیامین نتانیاهو توانسته است چهارمین کابینه خود را تشکیل دهد از وی می خواهیم که به طرح صلح عربی بله بگوید.

وی افزود: با وجود تغییر و تحولات در عربستان سعودی این طرح همچنان پابرجاست و غیر از آن نیز هیچ طرح دیگری برای حل و فصل منازعه تاریخی بین اعراب و اسرائیل وجود ندارد.

عشقی که پیش از این ژنرال ارتش سعودی و نیز مشاور سفیر عربستان در واشنگتن بوده است، تصریح کرد: وقت آن رسیده است که اسرائیل موافقت خود با طرح صلح عربی پیشنهادی عربستان را اعلام کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در امر مصاحبه با یک روزنامه اسرائیلی مردد بوده است، گفت که به هیچ عنوان زیرا باید این پیام را به نخست وزیر و همه اسرائیلی ها می داد که یک طرح صلحی وجود دارد و عربستان منتظر موافقت اسرائیل است.

وی در ادامه تاکید کرد که در صورت اعلام موافقت اسرائیل با طرح صلح عربی و پایبندی به اجرای آن، 22 کشور عربی و 20 کشور اسلامی برای عادی سازی روابط با اسرائیل متعهد خواهند شد.

کلید واژه های مطلب: مقام   سعودی      ۲۲   کشور   عربی   آماده   عادی   سازی   روابط   با   اسرائیل   هستند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.