حماس مذاکره غیرمستقیم با اسرائیل را تایید کرد

حماس مذاکره غیرمستقیم با اسرائیل را تایید کرد shia muslim                   
نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اذعان کرد این جنبش به میانجیگری ترکیه در حال مذاکره غیر مستقیم با اسرائیل است.

به گزارش مصاف، «اسماعیل هنیه» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با شورای اداری اتحادیه‌های کارگری و روسای اتحادیه‌های وابسته به حماس در نوار غزه دیدار کرد.

اسماعیل هنیه در این نشست گفته است: «حماس تمایل دارد با اسرائیل به صورت غیر مستقیم درخصوص برخی پرونده‌ها از جمله ایجاد بندر (در نوار غزه) وارد مذاکره غیر مستقیم شود. در این میان ترک‌ها وارد عمل شدند؛ (رجب طیب) اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه این موضوع را به اروپایی‌ها مطرح کرد و آنها نیز با بندر موافقت کرده‌اند. ایجاد بندر در نوار غزه یکی از بهترین و امن‌ترین راه‌حل‌هاست. حتی یک روزنامه آمریکایی تصریح کرده است که مشکل غزه با ایجاد بندر حل و فصل می‌شود. آنها مخالف ایجاد بندر نیستند.»

هنیه در این دیدار افزود «تنش میان مصر و حماس به تدریج کاهش یافته است. امروز حماس سیاست صبر زیبا را دنبال می‌کند.»

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه خاطرنشان کرد اروپایی‌ها به تشکیلات خودگردان فلسطینی و رئیس  آن «محمود عباس» فشار می‌آورند و «برخی کشورهای عربی نیز در بحران مالی (فلسطینی‌ها) وارد عمل شده‌اند. رام‌الله روند بازسازی (غزه) را به بن‌بست کشانده و این موضوع به یک پرونده سیاسی قابل مذاکره تبدیل شده است. ما برای احیای حقوقمان با تفنگ و شمشیر مذاکره می‌کنیم.»

کلید واژه های مطلب: حماس   مذاکره   غیرمستقیم   با   اسرائیل   را   تایید   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.