انتقاد الحوثی از سکوت نهادهای حقوق بشری در قبال جنایات عربستان در یمن

انتقاد الحوثی از سکوت نهادهای حقوق بشری در قبال جنایات عربستان در یمن shia muslim                   
عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن گفت نهادهای حقوق بشری چشمان خود را بر روی جنایات عربستان و همپیمانانش در یمن بسته اند.

به گزارش مصاف، عبدالملک الحوثی، چهارشنبه شب در سخنرانی تلویزیونی ضمن محکوم کرد تجاوز عربستان به یمن افزود جنایات و تجاوز ریاض به یمن را نمی توان مشروع جلوه داد.

وی با اشاره به همراهی قدرت های بزرگ با عربستان در تجاوز به یمن تاکید کرد مردم یمن ثابت کرده اند که با مقاومت و ایمان به خدا پیروز هستند.

رهبر جنبش انصارالله یمن با تاکید بر تلاش مردم این کشور برای آزادی، عزت و استقلال گفت یمنی‌ها مقابل بی عدالتی می ایستند.

عبدالملک الحوثی با اشاره به حمله عربستان به مناطق مسکونی و زیر ساخت‌ها و همچنین کشتار زنان و کودکان تصریح کرد حرکت در مسیر منافع آمریکا و اسرائیل و استفاده از سلاح های ممنوعه اقدامی است که دشمن دنبال می کند.

وی با تاکید بر پایبندی مردم یمن به ارزشهای اصیل خود و تکیه بر خدا تاکید کرد ملت یمن هوشیار و در رسیدن به اهداف خود، ثابت قدم هستند.

رهبر جنبش انصارالله یمن با اشاره به نقض آتش بس پنج روزه از سوی عربستان گفت ریاض بدون دستور واشنگتن حتی یک گلوله هم شلیک نمی کند.

عبدالملک الحوثی با تاکید بر اینکه عربستان به دنبال تکرار سناریوی سوریه در یمن است، افزود  آنچه سعودی ها در یمن دنبال می کنند همان چیزی است که اسرائیل در فلسطین می خواهد.

رهبر جنبش انصارالله یمن همچنین تاکید کرد مردم یمن تا پیروزی در مقابل متجاوزان شجاعانه مقاومت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: «ما در موضع قدرت هستیم و گزینه‌های مختلفی پیش رو داریم.»

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: انتقاد   الحوثی   از   سکوت   نهادهای   حقوق   بشری   در   قبال   جنایات   عربستان   در   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.