استقبال از ماه شعبان المعظم در حرم مطهر حضرت عباس(ع)

استقبال از ماه شعبان المعظم در حرم مطهر حضرت عباس(ع) shia muslim                   
مردم مؤمن و خداجوی کربلا در کنار زائران حرمین مطهر حضرت امام حسین(علیه السلام) و حضرت عباس(علیه السلام) روز گذشته طی مراسمی باشکوه به استقبال ماه شعبان رفتند و پیروزی رزمندگان عراقی بر دشمنان تکفیری را از درگاه احدیت مسألت نمودند.

 

به گزارش مصاف، زائران و مجاوران عتبات عالیات کربلا روز گذشته با دل‌هایی آکنده از خشوع با ماه رجب وداع نموده وبه استقبال ماه شعبان المعظم رفتند.

مردم مؤمن و خداجوی کربلا در کنار زائران حرمین مطهر حضرت امام حسین(علیه السلام) و حضرت عباس(علیه السلام) روز گذشته و در صحن حرم مطهر حضرت قمر بنی هاشم(علیه السلام) طی مراسمی با شکوه به استقبال ماه شعبان، ماه رسول الله(صلوات الله علیه و اله) رفتند.

در این مراسم حاضران ضمن توسل به خاندان عصمت و طهارت، پیروزی رزمندگان عراقی بر دشمنان تکفیری را به برکت انوار محمدی این ماه عزیز، از درگاه احدیت مسألت نمودند.

به همین مناسبت و در آستانه خجسته زاد روز انوار محمدی در این ماه حرم مطهر حضرت عباس(علیه السلام) سراسر آذین بندی گردید.

در این راستا گلخانه حرم مطهر نیز اقدام به ساخت دو عدد فرش طبیعی از جنس گل به مساحت هر کدام ۱۶ مترمربع نموده و آن‌ها را در ورودی اصلی حرم مطهر از سمت باب القبله قرار داده است. بر روی این دو فرش عبارات «وما أرسلناک إلّا رحمةً للعالمین» و «یا قمر بنی هاشم» نقش بسته است.

لازم به ذکر است حرمین مطهر حضرت امام حسین(علیه السلام) و حضرت عباس(علیه السلام) به مناسبت اعیاد شعبانیه تمامی امکانات و نیروهای خود را به منظور خدمت رسانی حداکثری به زائران این دو بارگاه ملکوتی به حال آماده باش کامل در آورده است.

منبع: ابنا

تصاویر

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

حرم حضرت عباس

کلید واژه های مطلب: استقبال   از   ماه   شعبان   المعظم   در   حرم   مطهر   حضرت   عباس(ع)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.