یک نظامی اسرائیلی به دلیل انتقاد از رژیم اشغالگر قدس زندانی شد

یک نظامی اسرائیلی به دلیل انتقاد از رژیم اشغالگر قدس زندانی شد shia muslim                   
یک نظامی استرالیایی الاصل عضو ارتش رژیم صهیونیستی، به دلیل انتقاد از سیاست‌های اشغالگرایانه این رژیم، به حبس محکوم شد.

به گزارش مصاف، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت، این سرباز که شاچار برین نام دارد، به دلیل اظهار نظر در یک برنامه تلویزیونی بین المللی تولید شده توسط شبکه دویچه وله آلمان، به یک هفته حبس محکوم شد.

بحث تلویزیونی با عنوان 'مباحث جدید جهان عرب' چندی پیش در بیت المقدس برگزار شد.

در این جلسه، دنی دایان یکی از شهرک نشینان صهیونیست مدعی شد که فلسطین اشغالی یازدهمین مکان مناسب جهان برای زندگی است.

برین در واکنش به این ادعا برخاست و گفت: چطور می تواند اینگونه باشد، در حالی که سربازان بر اساس برنامه ای روزانه به تحقیر فلسطینیان ترغیب و در این زمینه شرطی می شوند.

وی افزود: فکر می کنم این دیدگاه در وجودشان رخنه می کند و وقتی این سربازان به خانه هایشان باز می گردند، این دیدگاه را نیز همراه خودشان منتقل می کنند و همین به شدت بر اسراییلی ها اثر می گذارد و آن ها را نژادپرست تر می کند.

پس از این اظهارات، وی در فاصله زمانی کمتر از ۱۲ ساعت و حتی پیش از پخش برنامه، توسط فرمانده گردان متبوعش محاکمه و به یک هفته حبس محکوم شد.

سخنگوی یگان مربوطه، دلیل این اقدام را انتقاد این سرباز در رسانه بدون اجازه از مقام های مافوقش اعلام کرد.

این رخداد به صراحت نشان دهنده سرکوبگری ارتش رژیم صهیونیستی علیه هرکسی است که از سیاست های اشغالگرانه این رژیم در فلسطین انتقاد کند.

هاآرتص نیز اذعان کرد: این اتفاق نشان می دهد که هرگاه نیاز به اقدامی سریع باشد، ارتش خوب می داند که چگونه باید برخورد کند، اما وقتی همین سربازان کودکان فلسطینی را می کشند، تحقیقات مربوطه سال ها به طول می انجامد و سرانجام پرونده های خاک خورده به هیچ نتیجه ای نمی رسند.

وقتی از سربازان در حال سردادن شعارهای نژادپرستانه و یا حمایت از دیوید حناحلاوی -نظامی ای که یک سال قبل کودک فلسطینی را با اسلحه نشانه گرفت و او را مورد ضرب و شتم قرار داد - فیلمبرداری می شود،

نه ارتش اعتراض می کند، نه نظامیان محاکمه می شوند، اما اگر یک سرباز جرات کند به صورت علنی نسبت به تحقیر و ظلم علیه فلسطینان اعتراض کند، محاکمه، مجازات و خفه می شود.

برین در برنامه تلویزیونی مذکور گفت: چند وقت پیش تعدادی سرباز مرزی با یک گردشگر مسیحی بد برخورد کردند.

یکی دیگر از سربازان به آن ها گفت که بس است اینها انسان هستند، فلسطینی که نیستند.

وی افزود: من در دره اردن مستقر هستم و هر روز این نوع رفتار با فلسطینیان را مشاهده می کنم.

اخیرا بیش از ۶۰ نظامی صهیونیست که در جنگ غزه حضور داشتند، در مصاحبه با یک گروه اسراییلی به نام 'شکستن سکوت'، اعتراف کردند که در جنگ اخیر غزه در تابستان گذشته، از سوی فرماندهانشان برای حمله عمدی به اهداف غیرنظامی و ایجاد خسارت سنگین در زیرساخت های این منطقه تشویق شده بودند.

آن ها در روایت های تکان دهنده خود اعلام کردند که حمله به غیرنظامیان فلسطینی را به عنوان یک سرگرمی انجام می دادند.

بر اساس گزارش رسانه ها و آمار منتشر شده، تاثیر جنایات نظامیان صهیونیست علیه فلسطینیان، به صورت بحران های جدی روانی در آن ها بروز می کند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اینترنشنال بیزینس تایمز، شمار نظامیان صهیونیست که در سال ۲۰۱۴میلادی خودکشی کردند، نسبت به سال گذشته (۲۰۱۳) به دو برابر افزایش یافت.

هرچند سران صهیونیست تلاش می کنند تا هر گونه ارتباط میان جنایات نظامیان را با افزایش میزان خودکشی و ناراحتی های روحی آنان با جنایات علیه فلسطینیان انکار کنند.

در جنگ اخیر غزه بیش از دو هزار و ۲۰۰ فلسطینی که عمدتا غیرنظامی بودند، به شهادت رسیدند.

کلید واژه های مطلب: یک   نظامی   اسرائیلی   به   دلیل   انتقاد   از   رژیم   اشغالگر   قدس   زندانی   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.