پیشروی ارتش سوریه و حزب‌الله در شمال استان درعا

پیشروی ارتش سوریه و حزب‌الله در شمال استان درعا shia muslim                   
شمال استان جنوبی درعا در نزدیک مرز اردن، شاهد پیشروی نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله است؛ جایی که تعدادی از سرکرده‌های جبهة النصره کشته شدند.

 

به گزارش مصاف، با ادامه درگیری‌های ارتش سوریه و رزمندگان حزب‌الله با نیروهای تروریستی جبهه النصره در جنوب سوریه، شب گذشته نیروهای ارتش سوریه به کمک رزمندگان حزب‌الله موفق شدند منطقه «سبسبه» در کنار منطقه «حمریت» واقع در حومه شمالی استان درعا را به کنترل خود در آورند.

همزمان با پاکسازی منطقه ده‌ها تن از جمله چند فرمانده نیروهای تروریستی جبهه النصره کشته شدند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه به کمک نیروهای مقاومت، موفق شدند منطقه «تل قرین» واقع در حومه شمالی استان درعا سیطره پیدا کنند. گزارش‌ها از ادامه پیشروی نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله به سمت شهرک «کفرناسج» حکایت دارد.

پیشتر نیروهای تروریستی جبهه النصره با سیطره بر مناطق «تل قرین» و «الهباریه» توانسته بودند بر منطقه «کفرناسج» سیطره پیدا کنند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه به کمک حزب الله موفق شدند در کمینی گروهی از تروریستها را که قصد انتقال تجهیزات نظامی به مناطق تحت سیطره خود داشتند، از پای درآورند.

بر اساس این گزارش، تروریست‌های جبهه النصره قصد انتقال تجهیزات نظامی از پایگاه‌های خود در روستای «سمج» واقع در جنوب شرق استان درعا را داشتند که در نهایت به دام نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله افتادند و همه کشته شدند.

روستای «سمج» یکی از راه‌های اصلی انتقال سلاح و نیروهای تروریستی از اردن به جنوب شرق استان درعاست.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: پیشروی   ارتش   سوریه   و   حزب‌الله   در   شمال   استان   درعا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.