درخواست کمک 45 میلیارد دلاری رژیم صهیونیستی از آمریکا

درخواست کمک 45 میلیارد دلاری رژیم صهیونیستی از آمریکا shia muslim                   
شبکه روسی 'راشاتودی' خبر داد که رژیم صهیونیستی از آمریکا خواسته است برای مقابله با تهدید ایران و کشورهای خلیج فارس کمک نظامی به این رژیم را به 45 میلیارد دلار افزایش دهد.

 

به گزارش مصاف، یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی در گفت و گو با پایگاه اینترنتی 'دیفنس نیوز' گفت مقامات این رژیم امیدوارند سالانه 42 تا 45 میلیارد دلار برای مقابله با تهدیدهای ایران و کشورهای غنی از نفت خاورمیانه که به سرعت به سلاح تجهیز می شوند، از آمریکا دریافت کنند.

به نوشته راشاتودی، رژیم صهیونستی در توافقی 10 ساله با آمریکا 3 میلیارد دلار کمک سالانه از آمریکا دریافت می کند که بیش از 70 درصد آن باید صرف خرید سخت افزارهای نظامی از این کشور شود.

تمدید قرارداد نظامی واشنگتن و تل آویو تا سال 2028 نخست در جریان دیدار 'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا از تل آویو در سال 2013 مورد توافق قرار گرفت اما مذاکرات درباره مفاد این توافق همچنان در سطح غیررسمی و مقدماتی است.

قرارداد نظامی جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی شامل هواپیماهای نوع 'وی 22 آسپری' با قابلیت فرود و برخاست عمودی به سبک بالگردها و امکان برخاست و فرود به سبک هواپیماها است که آمریکا از فروش آن به سایر کشورها خودداری کرده است.

این قرارداد همچنین شامل خرید 75فروند از نسل جدید هواپیماهای جنگنده اف 35 است. آمریکا همچنین تاکنون فناوری و قطعات و موشک های سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی از جمله سامانه دفاعی موسوم به گنبد آهنین را تامین کرده است.

بر اساس قرارداد کنونی، واشنگتن در تامین حدود 25 درصد از بودجه دفاعی رژیم صهیونیستی نقش دارد و این رقم ممکن است افزایش یابد. رژیم صهیونیستی یکی از سه رژیم اصلی دریافت کننده کمک نظامی از آمریکاست.

'هاوارد کور/ Howard Kohr ' از مقامات کمیته روابط عمومی آمریکا و رژیم صهیونیستی (ایپک) ماه گذشته طی سخنرانی در کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد که این رژیم همواره به اتکای خود در جنگ با دشمنانش شرکت کرده و هرگز از آمریکا نخواسته نیروی نظامی اعزام کند.

کور، ضمن درخواست حمایت مالی واشنگتن از رژیم صهیونیستی، کشورهای خلیج فارس را به تشدید رقابت تسلیحاتی در منطقه متهم کرد و گفت: اسراییل ممکن است 160 میلیارد دلار در دوره توافق نظامی بعدی صرف بودجه نظامی اش کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه های مطلب: درخواست   کمک   45   میلیارد   دلاری   رژیم   صهیونیستی   از   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.