داعش عربستان رسما علیه شیعیان این کشور اعلان جنگ کرد

داعش عربستان رسما علیه شیعیان این کشور اعلان جنگ کرد shia muslim                   
شاخه داعش در عربستان رسما علیه شیعه اعلان جنگ کرد.

 

به گزارش مصاف، گروه تروریستی داعش مستقر در استان نجد عربستان رسما از پیروان خود در این کشور خواست تا شیعیان را از این کشور محو کنند.

در نوار صوتی 13 دقیقه ای منتشر شده از این گروه، فردی که خود را سخنگوی داعش در استان نجد عربستان می نامد با بهتان به شیعیان و "مرتد" "بی ایمان" و "دشمنان اسلام" خواندن پیروان اهل بیت علیهم اسلام از ساکنان اهل تسنن عربستان سعودی خواسته شده است با قیام علیه شیعیان آنان را نابود و داز خاک غربستان محو کنند.

عربستان سعودی که متهم به حمایت از افراط گرایی مذهبی و وهابیت و شکل دهی به جریاناتی چون داعش در عراق و سوریه است و همزمان در یمن علیه حوثی ها می جنگند، از جمعه دو هفته پیش خود شاهد عملیات تروریستی این گروهک در قطیف و سپس دمام بوده است. بر این اساس به نظر می رسد با اعلان جنگ رسمی داعش علیه شیعیان در عربستان تنش در این کشور روند فزاینده ای را دنبال خواهد کرد.

در خبری که پایگاه النشره لبنان در این باره منتشر کرده نیز آمده است: شاخه داعش در عربستان سعودی روز شنبه ضمن تشویق جوانان این کشور جهت پیوستن به این گروهک تروریستی، خواستار "پاکسازی" شبه جزیره عرب از شیعیان شد.

سخنگوی داعش عربستان در یک فایل صوتی 13 دقیقه ای اعلام کرد که این گروه تروریستی به طرفداران خود در همه جا دستور داده که "دشمنان اسلام" و به ویژه شیعیان را به قتل برسانند.

وی در این باره مدعی شد: شیعیان، کافر و مرتد بوده و خون و مال آنها حلال است، بر ما واجب بوده نه تنها با آنها بجنگیم و آنها را به قتل برسانیم و آواره کنیم، بلکه زمین را از پلیدی آنها پاک سازیم.

سخنگوی داعش ضمن آنکه جوانان عربستان سعودی را تشویق کرد که به این گروهک تروریستی بپیوندند تا به مقابله با "تهدید شیعی" برای مسلمانان سنی بپردازند، دولت تحت رهبری ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی را در زمینه دفاع از مسلمانان سنی ناتوان دانست.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: داعش   عربستان   رسما   علیه   شیعیان   این   کشور   اعلان   جنگ   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.