نماینده عراقی از سرکوب شیعیان در امارات انتقاد کرد

نماینده عراقی از سرکوب شیعیان در امارات انتقاد کرد shia muslim                   
نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، از امارات به سبب سرکوب شیعیان در این کشور و کشتار انصارالله یمن با سلاح‌های ممنوعه بین المللی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش مصاف، در پی انتقاد "انور قرقاش" وزیر مشاور کابینه امارات در امورخارجه از دولت عراق و متهم کردن آن به طایفه گری؛ "موفق الربیعی" نمایندۀ ائتلاف دولت قانون در پارلمان، اظهارکرد:طایفه گرا، کسی است که شیعیان را در کشورش سرکوب می کند و "حوثی ها" (انصارالله) را با سلاح های ممنوعه در یمن می کشد.

دفتر الربیعی روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای، به نقل از وی اعلام کرد: طایفه گرا، کسی است که میان شیعیان و سنی ها در کشورش تبعیض قائل می شود، دولت امارات، شیعیان را از کار اخراج و پروانه کار آن ها را لغو می کند و رفتاری سرکوب گرانه و منفور و غیرقانونی با شهروندان شیعی دارد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، مشاور سابق امنیت ملی عراق افزود: طایفه گرا، کسی است که بسیج مردمی عراق را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد، تنها به این دلیل که افراد این تشکیلات مقدس، شیعه هستند و با گروه های تروریست داعش که از حمایت و پشتیبانی عربی، منطقه ای و بین المللی برخوردارند، می جنگند.

الربیعی تاکید کرد: طایفه گرا، کسی است که حوثی ها (انصارالله) و زیدی های بی گناه را در یمن، با سلاح های ممنوعۀ بین المللی (بمب های خوشه ای) بمباران می کند، مساله ای که سازمان ملل آن را کشف و تایید کرد. امارات، تنها به این دلیل حوثی ها (انصارالله) و زیدی ها را بمباران می کند که با آن ها اختلاف مذهبی دارد. من به امارات می گویم: ای که خانۀ شیشه ای داری، به دیگران سنگ پرتاب نکن و بدان که: کافر همه را به کیش خود پندارد.

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امورخارجه، اظهارات موفق الربیعی را هجمه ای طایفه ای و بی ارزش به امارات و مواضع ضد تروریسم این کشور قلمداد کرد.

الربیعی دیروز نیز با تاکید بر این که "داعشِ عراق را بمب ها و انتحاری های امارات ساخت."، خاطر نشان کرد که "فهرستی از اسامی بمب گذاران انتحاری اماراتی" در اختیار دارد که اجساد آن ها در عراق منفجر شده است.

پیش از این، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات، سوریه و عراق را مسوول پراکنده شدن داعش در منطقه دانسته بود.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: نماینده   عراقی   از   سرکوب   شیعیان   در   امارات   انتقاد   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.