برگزاری جشن ولادت امام زمان(عج) در کربلا با روشن کردن ۱۱۸۱ شمع

برگزاری جشن ولادت امام زمان(عج) در کربلا با روشن کردن ۱۱۸۱ شمع shia muslim                   
در سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ۱۱۸۱ عدد شمع در مجاورت مقام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در کربلای معلی روشن شد.

 

به گزارش مصاف، به مناسبت یکهزار و یکصد و هشتاد و یکمین سالگرد ولادت حضرت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، ۱۱۸۱ عدد شمع در مجاورت مقام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در کربلای معلی برافروخته شد.

این جشنواره که هرسال در مجاورت مقام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برگزار می‌گردد، امسال شاهد روشن نمودن ۱۱۸۱ عدد شمع به نشان یکهزار و یکصد و هشتاد و یکمین سالگرد میلاد مسعود حضرت حجة بن الحسن العسکری(علیه السلام) بود.

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط حاج محمد الصراف قاری و موذن آستان مقدس حرم امام حسین(علیه السلام)، سید عقیل الیاسری معاون قسمت امور فکری و فرهنگی حرم مطهر حضرت عباس(علیه السلام) به سخنرانی پرداخت.

وی در سخنان خود ضمن عرض تبریک به مناسبت این ایام خجسته به مراجع عظام تقلید و همه دوستداران و پیروان خاندان عصمت و طهارت و منتظران مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، از دست اندرکاران برپایی این جشنواره برای پانزدهمین سال پیاپی تشکر نمود و گفت: زمین کربلا، زمینی است که خون پاک ترین افراد بشریت در آن برای برافراشتن پرچم حق و ترسیم آزادی و کرامت امت اسلام بر زمین ریخته شد و بر ماست که به عنوان مومنان و دوستداران اهل بیت پاسدار حرمت این شهر باشیم.

سید عقیل الیاسری در ادامه به اعمال و زیارات این شبها اشاره نمود و از همگان تقاضا نمود تا برای نصرت نیروهای داوطلب مردمی که تا آخرین قطره خون خود پای مقدسات، تمامیت ارضی و ملت عراق ایستاده اند، دعا نمایند.

بعد از آقای الیاسری تنی چند از شعرای اهل بیت، اشعار خود به این مناسبت را برای حاضران قرائت نمودند.

لازم به یادآوریست این جشنواره برنامه‌ای تقلیدی و سالانه است که مقداد کریم هادی از شهر الصویره عراق علیرغم شرایط سخت حاکم بر فعالیت‌های دینی در زمان حاکمیت بعث بر عراق پایه گذاری نمود و امروز این برنامه از یک برنامه ساده به جشنواره‌ای با پشتیبانی حرمین مطهر حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) و حضرت قمر بنی هاشم(علیه السلام) مبدل گردیده است.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: برگزاری   جشن   ولادت   امام   زمان(عج)   در   کربلا   با   روشن   کردن   ۱۱۸۱   شمع   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.