داعش عناصر خود را از بین چه‌کسانی جذب می‌کند

داعش عناصر خود را از بین چه‌کسانی جذب می‌کند shia muslim                   
عضو سابق تشکیلات القاعده تأکید کرد، اکثر عناصر داعش قبل از پیوستن به این گروه مواد مخدر مصرف می‌کردند و یا از اعضای باندهای خلافکار بودند.

به گزارش مصاف، "ایمن دین" که پس از عضویت در القاعده به جاسوسی برای سازمان اطلاعات انگلیسی پرداخت، به روزنامه "گاردین" انگلیس گفت: نخستین کار برای مبارزه با داعش، آگاهی از حجم این مشکل است؛ زیرا غیر ممکن است که این افراد را به بازگشت به کشورهای خود و تبدیل شدن به شهروندان خوب قانع کرد.

ایمن دین افزود: اکثر اعضای این گروه به کلوپهای شبانه می رفتند و اعضای باندهای خلافکار بودند و روابط نامشروع داشتند.

وی خاطرنشان کرد: این گروه تروریستی به وسیله شبکه‌های اجتماعی اینگونه تبلیغ می‌کند که کوتاهترین راه برای کسانی که به دنبال بخشش و رفتن به بهشت هستند، "جهاد و شهادت" است، و این گروه تروریستی با سوء استفاده از عواطف و تمایل این افراد برای بخشش و رهایی از گناهان، آنان را به سوی خود جذب می‌کند.

ایمن دین تأکید کرد: عناصر داعش اعتقاد دارند که با منفجر کردن خود برای این گروه، به بهشت می روند و داعش برای تک تک  سؤالهای آنان پاسخهایی ساده دارد.

وی اظهار داشت: ضربه زدن به تفکرات این گروه موجب خلع سلاح عناصر داعش می شود؛ بنابراین باید به دنبال این بود که در تفکرات آنان تزلزل ایجاد کرد نه اینکه آنان را قانع کرد که به کارهای سابق خود بازگردند. برای نابود کردن این گروه، تبلیغات و جنگ روانی بهتر و سریعتر جواب می‌دهد.

این عضو سابق القاعده خاطرنشان کرد: داعش از القاعده قدرتمندتر است به ویژه آنکه مناطقی از عراق و سوریه را تحت کنترل دارد و این امر مانع از فرار و یا جدایی عناصر آن می شود.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: داعش   عناصر   خود   را   از   بین   چه‌کسانی   جذب   می‌کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.