مقابله با داعش بر مسلمانان واجب عینی است

مقابله با داعش بر مسلمانان واجب عینی است shia muslim                   
نائب رئیس اتحادیه علمای بلاد شام گفت: مقابله با داعش بر تمام مسلمانان واجب عینی است، زیرا این تروریست‌ها نقطه ای سیاه و تاریک در تاریخ امت اسلام در دشوار‌ترین شرایط هستند و اکنون همه جهان باید برای مقابله با آنها متحد شوند.

به گزارش مصاف، شیخ عبدالله محمد کتمتو در حاشیه بازدید از کتابخانه آیت الله العظمی مرعشی نجفی با اشاره به وظیفه جهان اسلام برای مقابله با تروریست های داعش اظهارداشت: مقابله با داعش بر تمام مسلمانان واجب عینی است، زیرا این تروریست ها نقطه ای سیاه و تاریک در تاریخ امت اسلام در دشوار ترین شرایط هستند و اکنون همه جهان باید برای مقابله با آنها متحد شوند و مسلمانان هم بدانند که مبارزه با داعش موجب نزدیکی به خداوند سبحان است.

وی افزود:داعش امروز آبروی اسلام و مسلمانان را لکه دار ساخته و نماینده اسلام آمریکایی است و نقطه ای سیاه در تاریخ امت اسلام است که باید پاک شود.

نائب رئیس اتحادیه علمای بلاد شام به جنایت داعش در خصوص از بین بردن آثار اسلامی اشاره  کرد و عظمت و برکات کتابخانه مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی را مورد توجه قرار داد و گفت: کسی که اولین بار از این کتابخانه بازدید کند، در درجه اول به اهمیت این موضوع پی می برد که امت اسلام باید میراث علمی خود را حفظ کنند.

وی افزود: علاوه بر این امروز ملاک و معیار ما برای سنجیدن میزان راستگویی افراد و کشورها این است که ببینیم چه موضعی در برابر داعش دارند؛ اگر مخالف داعش باشند، در جهت صحیح هستند و اگر موافق و حامی داعش هستند انحراف و خروج آنها از دایره اسلام برای ما ثابت می شود.

کتمتو، ادامه داد: دومین مساله این است که اگر انسان بخواهد و اراده داشته باشد، هیچ کاری نشدنی نیست و انسانی که خداباور است و برای خداوند متعال کار می کند، می تواند در راه یاری دین خدا از تمام امیال شخصی خود دست بکشد. در چنین جایی است که شاهد اجرایی شدن این توصیه اهل بیت(ع) در مورد محافظت از تمامی آثار و امور مربوط به مسلمانان هستیم و اینکه چگونه انسان می تواند با پیروی از مکتب محمد و آل محمد(ص) تمام دارایی خود را در راه حیات امت اسلام فدا کند.

این اندیشمند مسلمان اظهارداشت: از سوی دیگر می توان از عملکرد دشمنان اسلام متوجه شد که آنها چه هدفی را دنبال می کنند. هنگامی که آنها می خواهند امری را در زندگی ما نابود کنند، ما باید در جهت عکس آن حرکت کنیم تا با آنها مقابله کرده باشیم.

شیخ کتمتو افزود:  بنیانگذار  ومسئولان این کتابخانه از فرهنگی عالی در فهم فلسفه این کتابخانه برخوردار هستند و به خوبی می دانند این کتابخانه با چه هدفی تاسیس شده است. آنها با عملکرد خود هدف فکری و عقیدتی از تاسیس کتابخانه توسط مرحوم آیت الله  العظمی مرعشی نجفی را محقق می سازند.

- آشنایی شما چه اندازه است؟

نائب رئیس اتحادیه علمای بلاد شام در بخش دیگری از سخنان خود به آشنایش با  حضرت امام خمینی(ره)  اشاره کرد و گفت:  امام خمینی از شخصیت هایی است که در جهان اسلام فراموش شدنی نیست به ویژه در جهان معاصر و شرایط امروز؛ امام خمینی با قیام خود علما را به جایگاه اصلی خود بازگرداند و در برابر دشمنان اسلام ایستاد به گونه ای که تمام بشریت در انتظار چنین موضعی بودند. ما به عنوان علمایی که از فلسطین و سوریه به ایران آمده ایم، بیشتر از دیگران قدر این امام را می شناسیم، زیرا ایشان دست خود را بر جراحت دردناک امت اسلام یعنی مساله فلسطین نهاد و توجه امت اسلام را به سوی فلسطین و مستضعفان جهان جلب نمود.

وی افزود: انقلاب امام خمینی انقلابی برای اسلام بود تا اسلام را به زندگی مردم و دایره تمدن های بشری بازگرداند و انسان را از زیر بار پذیرش ظلم وستم برهاند، پس چنین انقلابی به حقیقت انقلابی اسلامی و انسانی است. از این رو تمام انسان هایی که به دنبال تغییر و اصلاح فساد هستند، بدانند که اگر امام(ره) را الگوی خود قرار دهند هیچ کاری محال نیست، چون در آن زمان نیز هیچ انسانی گمان نمی کرد یک نفر بتواند در برابر این همه ظلم و ستم و طغیان در ایران بایستد.

منبع: حوزه

کلید واژه های مطلب: مقابله   با   داعش   بر   مسلمانان   واجب   عینی   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.