پرز: تحریم اسرائیل از سوی غرب نوعی جنگ است

پرز: تحریم اسرائیل از سوی غرب نوعی جنگ است shia muslim                   
دو علت برای این تحریم وجود دارد؛ حمایت از فلسطینیان و سلب مشروعیت از اسرائیل.

به گزارش مصاف، شیمون پرز طی اظهاراتی در کنفرانس سالانه هرتزلیا که انستیتو سیاست و استراتژی در شهر هرتزلیا برگزار کرد، گفت که تحریم اسرائیل شکلی از اشکال جنگ است، این یک جنگ یکجانبه است در حالیکه صلح دو طرفه است.

وی افزود: کسانی که به تحریم دعوت می کنند، خواهان مذاکره نیستند، غیر ممکن است که تحریم و مذاکره در آن واحد وجود داشته باشد، آنها مرگ مذاکرات را می خواهند و با تحریم نیز هیچ چیزی را محقق نکردند بلکه تنها نفرت را بیشتر کردند.

پرز اظهار داشت: دو علت برای این تحریم وجود دارد؛ حمایت از فلسطینیان و سلب مشروعیت از اسرائیل.

به بن بست رسیدن روند سازش و اجرای سیاست های نژادپرستانه اسرائیل علیه فلسطینیان باعث شد که تحریم آکادمیک، تجاری، علمی و فرهنگی تل آویو از سوی غرب افزایش یابد.

پرز در بخش دیگری از اظهاراتش خواستار مذاکره با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان شد و تصریح کرد: من عباس را بیش از هر شخص دیگری می شناسم، او بهترین فرد برای مذاکره است.

مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر آوریل سال گذشته پس از گذشت 9 ماه مذاکره تحت نظارت آمریکا، متوقف شد و دلیل آن هم مخالفت اسرائیل با آزادسازی مرحله چهارم اسرای قدیمی فلسطین بود و پس از توقف مذاکرات، تشکیلات خودگردان فلسطین به 15 معاهده و توافقنامه بین المللی پیوست

کلید واژه های مطلب: پرز      تحریم   اسرائیل   از   سوی   غرب   نوعی   جنگ   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.