هواپیماهای سعودی منازل مسکونی صنعا را بمباران کردند

هواپیماهای سعودی منازل مسکونی صنعا را بمباران کردند shia muslim                   
همزمان با ادامه تلاشها برای برگزاری نشست ژنو به منظور حل بحران یمن ، هواپیماهای سعودی بامداد امروز مرکز صنعا را بمباران کردند.


به گزارش مصاف، در شرایطی که سازمان ملل و کشورهاری غربی هم پیمان با آل سعود، از تلاش برای برقراری صلح و مذاکرات در یمن سخن می گویند، هواپیماهای سعودی بامداد امروز مرکز شهر صنعا را بمباران کردند.

شاهدان گزارش دادند هواپیماهای عربستانی که به نظر می رسید قصد بمباران مقر وزارت دفاع و یک پایگاه نظامی در منطقه باب الیمن در مرکز صنعا را دارند، تمام منازل و اماکن غیرنظامی اطراف این مراکز را هدف قرار دادند.

تعداد زیادی از خانه های اطراف وزارت دفاع یمن در این حمله ویران شدند و شمار زیادی از شهروندان غیرنظامی جان باختند.

در این حال دبیر کل سازمان ملل با صدور بیانیه ای از اعلام آمادگی گروه های مختلف در یمن برای شرکت در نشست مشورتی ژنو  استقبال کرد.

این نشست قرار است با حضور طرفهای درگیر در یمن و به منظور فراهم کردن زمینه از سر گیری مذاکرات صلح در این کشور ، 24 خرداد برگزار شود.

جنبش انصارالله اعلام کرده است که در گفتگوهای ژنو بدون پیش شرط شرکت می کند.

دبیر کل سازمان ملل همچنین برقراری آتش بس را به منظور از سر گیری عملیات کمک رسانی به میلیون ها نفر از مردم گرسنه وآسیب دیده یمن خواستار شد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛ با تعطیلی 53 مرکز درمانی و پزشکی در این کشور  بیش از 15 میلیون نفر  از مردم یمن از دسترسی به امکانات درمانی و بهداشتی محروم مانده اند.

منبع: شبکه خبر

کلید واژه های مطلب: هواپیماهای   سعودی   منازل   مسکونی   صنعا   را   بمباران   کردند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.