استخدام هزاران مجرم در ارتش اسرائیل

استخدام هزاران مجرم در ارتش اسرائیل shia+muslim                   
ارتش اسرائیل هزاران مجرم سابقه دار را به عنوان سرباز به خدمت گرفته است و مجرمان نیز می‌توانند برای حذف سوابق کیفری خود درخواست بدهند.

 

به گزارش مصاف، روزنامه اسرائیلی هاآرتص روز سه‌شنبه (19 خرداد) نوشت : در مجموع 3.8 درصد مردان و 0.3 درصد زنانی که سال گذشته در ارتش اسرائیل استخدام شدند سوابق کیفری داشتند و این روند رو به افزایش است.

بر اساس این گزارش، این افراد جرایمی از قبیل قاچاق مواد مخدر و سرقت و نیز جرایمی جدی‌تر از جمله جرائم جنسی مرتکب شده‌اند.

هاآرتص به عنوان نمونه می‌نویسد سربازی در پایگاه هوایی هاتزریم خدمت می‌کند که با توجه به سابقه کیفری تجاوز به دو سرباز زن از ارتش اخراج نشده است.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل به مجرمان این فرصت را می‌دهد تا از رئیس جمهور اسرائیل بخواهند سوابق کیفری آن‌ها را حذف کند که معمولا با چنین درخواست‌هایی موافقت می‌شود.

این در حالی است که مقام‌های نظامی اسرائیل به تازگی گزارشی از افزایش چشمگیر جرایم جنسی بین سربازان اسرائیلی در سال‌های گذشته منتشر کرده‌اند.

هفته‌نامه «باماهانه» به نقل از دادستان ارتش اسرائیل ماه آوریل گزارش داد از سال 2012 تعداد اتهام‌های جرایم جنسی در ارتش دو برابر شده است.  

اودی بن الیئزر، دادستان کل ارتش اسرائیل گفت: «این پدیده بسیار بغرنجی است و سربازان درک نمی‌کنند اوضاع تا چه اندازه بحرانی است.»

این هفته‌نامه افزود «نقض حریم خصوصی» از جمله جمع‌آوری و به اشتراک گذاشتن «عکس‌های شرم‌آور» 35 درصد پرونده‌ها را تشکیل می‌دهند.

سال گذشته نیز دادستان اسرائیل اعلام کرد 37 کیفرخواست علیه سربازان و افسران اسرائیلی به اتهام جرایم جنسی صادر شد که نسبت به سال قبل از آن 40 درصد افزایش داشت.


منبع: پرس تی وی

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.