ممنوعیت رسمی روزه داری برای کارمندان مسلمان چین

ممنوعیت رسمی روزه داری برای کارمندان مسلمان چین shia muslim                   
دولت محلی قلمرو سین کیانگ در غرب چین اعلام کرد: همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان، بر فعالیت‌های دینی اقلیت مسلمان خود نظارت خواهد کرد.

به گزارش مصاف، در طول روزهای گذشته ، رسانه های گروهی رسمی و پایگاه های اینترنتی وابسته به دولت در گزارش ها و هشدارهای رسمی از اعضای حزب، کارمندان عمومی دولت و معلمان خواستند تا از روزه گرفتن در ماه رمضان سال جاری همچون سال گذشته خودداری کنند.

دولت سین کیانگ در گزارشی بر روی پایگاه رسمی خود بیان کرد: مسوولین بهداشت غذایی در قلمروهای مسلمان نشین بر فعالیت های روزمره رستوران های حلال نظارت خواهند کرد تا مبادا در طول روز از فروش غذا خودداری کنند یا فعالیت خود را به بعد از افطار موکول نمایند.

در قلمرو مارالبیشی نیز ، مسوولین حزب حاکم تعهدات کتبی و شفاهی ارائه کردند که به موجب آن ها هیچ کدام از آموزه ها و فعالیت های دینی خود از جمله روزه داری در ماه رمضان را انجام نخواهند داد.

مسلمانان ایگور مقیم کشورهای دیگر و همچنین فعالان حقوق بشر ، بیان کردند که سیاست های سرکوب گرانه دولت سین کیانگ از جمله اعمال محدودیت بر فعالیت های دینی باعث ایجاد تنش های زیادی در این منطقه شد، در حالی که دولت چین این مساله را نفی می کند.

« دلشات راشیت» سخنگوی کنفرانس بین المللی ایگور ، بیان کرد: چین همزمان با آغاز ماه رمضان، محدودیت های زیادی علیه مسلمانان تدوین می کند، اعمال این محدودیت ها می تواند در آینده تنش هایی زیادی را به وجود آورد

منبع: شفقنا به نقل از پایگاه اسکای نیوز

کلید واژه های مطلب: ممنوعیت   رسمی   روزه   داری   برای   کارمندان   مسلمان   چین   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.