شکست عربستان در حمله زمینی به یمن

شکست عربستان در حمله زمینی به یمن shia muslim                   
نیروی زمینی رژیم سعودی دیروز(شنبه) سعی کرد تا به سمت منطقه خوبر واقع در استان الضالع یمن پیشروی کند اما ارتش و کمیته‌های مردمی آنها را شکست داده و وادار به عقب نشینی کردند که طی آن متجاوزان دهها کشته و زخمی از خود برجا گذاشتند.

 

به گزارش مصاف، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در تمامی جبهه های نبرد و استانهای این کشور همچنان به پیشروی خود و به عقب راندن عناصر جنایتکار و تروریست وابسته به رژیم سعودی ادامه می دهند.

یک مقام نظامی یمن در یک گفت و گوی ویژه با خبرگزاری مرصد توضیح داد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در سطح گسترده در منطقه 'بله' استان لحج به پیشروی های خود ادامه می دهند و بر وادی الشرقی و چندین تپه و مواضع عناصر جنایتکار و تروریست مستقر تسلط یافتند.

مقام مزبور افزود: جنگنده های رژیم سعودی سعی کردند تا با انجام سه حمله هوایی به اردوگاه نظامی العند عناصر وابسته به خود را مورد حمایت قرار دهند.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، مردم شهر شبام استان حضرموت جنازه شهید علامه حسین عبدالباری العیدروس امام و خطیب مسجد جامع الحزم این شهر را با حضور چشمگیر و با شکوه خود تشییع کردند.

علامه حسین عبدالباری به دلیل اعلام مخالفت با تجاوز رژیم سعودی به یمن جمعه شب گذشته در حالیکه برای اقامه نماز جماعت رهسپار مسجد بود، توسط عناصر وابسته به القاعده ترور شد و به شهادت رسید.

از سوی دیگر انفجار در خانه یکی از رهبران حزب الاصلاح یمن در شهر عمران باعث کشف کارگاه ساخت مواد منفجره و تجهیز خودروهای بمب گذاری شده متعلق به عناصر گروهک تروریستی القاعده شد.

از ششم فروردین آغاز تجاوز عربستان به یمن تاکنون بیش از 4 هزار یمنی که شمار زیادی از آنها را کودکان وزنان تشکیل میدهند کشته شدند.

علت تاخیر در برگزاری نشست ژنو، کارشکنی عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن است که گفته بود تا زمانی که جنبش انصار الله عقب نشینی نکند در مذاکرات ژنو شرکت نخواهند کرد .

عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان از ششم فروردین حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که در اثر آن بیش از چهار هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته شده اند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، جنایات عربستان در یمن نسخه دیگری از رویکرد و رفتار رژیم صهیونیستی در غزه است.

منبع:ایرنا

کلید واژه های مطلب: شکست   عربستان   در   حمله   زمینی   به   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.