موج بازداشت کودکان بحرینی

موج بازداشت کودکان بحرینی shia muslim                   
نیروهای پلیس به همراه شبه نظامیان لباس شخصی بحرین سپیده دم امروز به خانه‌های مردم یورش برده و سیزده شهروند از جمله چند کودک را بازداشت کردند. حمله به خانه‌های مردم بحرین با اولین روز از ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

 

به گزارش مصاف، به نقل از ایرنا، نیروهای امنیتی آل خلیفه امروز هفت تن از ساکنان منطقه الدراز ، دو تن از منطقه الدیر ، دو تن از منطقه عالی و دو تن از منطقه الدیه را دستگیر و بازداشت کردند.

از ابتدای شروع حرکت مردمی در بحرین که خواستار برقراری دمکراسی و آزادی در این کشور است، زندانها از وجود زندانیان سیاسی پر شد.

از سوی دیگر 'فرحان حق' سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: این سازمان همچنان در حال تحقیق در مورد حکم بازداشت صادر شده علیه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بسر می برد.

این در حالی است که استیون دوجاریک سخنگوی رسمی سازمان ملل چند روز پیش گفت : این سازمان هنوز موضع رسمی خود در مورد صدور حکم چهار سال زندان علیه شیخ علی سلمان را اعلام نکرده است.

وی در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود خاطرنشان کرد: هیچ اطلاعات جدیدی در مورد بحرین در اختیار ندارد.

از سوی دیگر مرکز حقوق بشر بحرین گفت: طی هفته گذشته 22 نفر از جمله 9 کودک و یک زن در این کشور بطور خودسرانه بازداشت شدند.

در همین راستا إبتسام الصائغ فعال حقوق بشر گفت: هشام الصباغ یکی از سران جمعیت عمل اسلامی 'أمل' به دلیل محروم بودن از معالجه پزشکی دست به اعتصاب غذا زده است.

الصائغ تاکید کرد: صباغ از ادامه مرحله درمان در بیمارستان سلمانیه که قرار بود عمل جراحی دو فک روی وی انجام گیرد، منع شد.

دو فک وی در هنگام بازجویی بر اثر شکنجه شکسته است.منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: موج   بازداشت   کودکان   بحرینی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.