روزنامه نگار آمریکایی: رسانه همسو با لابی صهیونیستی، مروج ایران هراسی اند

روزنامه نگار آمریکایی: رسانه همسو با لابی صهیونیستی، مروج ایران هراسی اند shia muslim                   
روزنامه نگار آمریکایی تصریح کرد رسانه‌های آمریکایی همسو با لابی صهیونیستی، ایران هراسی را ترویج می‌دهند.

 

به گزارش مصاف،  مارک وبر سردبیر نشریه بازنگری تاریخی چاپ آمریکا  گفت:« در حال حاضر مطالب زیادی درباره برنامه هسته ای ایران مطرح می شود. حال آنکه به یاد داشتن این نکته مهم است که پیشنهاد اولیه برای وجود فناوری هسته ای در ایران، ازجانب خود آمریکا مطرح شد. این پیشنهاد زمانی مطرح شد که شاه در ایران در مسند قدرت بود. اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی ماجرا متفاوت شد. در آمریکا از جمهوری اسلامی ایران به صورت تهدید نام برده می شود اما واقعیت این است که این کار را عمدتا، لابی طرفدار اسراییل در داخل آمریکا انجام می دهد زیرا جمهوری اسلامی بنابه دو علت اصلی برای اسراییل خطرناک است.

علت نخست اینکه جمهوری اسلامی به صورت اصولی و مستمر و با استقامت، حامی مقاومت فلسطینی ها درمقابل ظلم و اشغالگری صهیونیستی اسراییل است. جمهوری اسلامی همواره بر این موضع تاکید داشته است. این اصل بخشی از نگرش و اصول انقلاب اسلامی ایران در سال هزار و نهصد و هفتاد و نه بوده است. علت دوم مطرح این است که جمهوری اسلامی ایران، به علت جمهوری اسلامی بودنش، تهدیدی برای الگوی اسراییلی است به این معنی که ممکن است کشورهای دیگر بخواهند از الگوی ایران تبعیت کنند و در نتیجه همانند ایران، سیاست هایی را اتخاذ کنند که در حمایت قاطع از مقاومت فلسطینی ها دربرابر اسراییل باشد. این وضع به ضرر اسراییل تمام می شود.»

وی در ادامه افزود:« رسانه های آمریکایی بسیار تلاش کرده اند که درباره ایران سیاه نمایی کنند. سیاستمداران آمریکایی نیز به تشدید این روند کمک کرده اند. کار به جایی رسیده است که مردم آمریکا به باورهایی درباره ایران رسیده اند که کاملا نادرست است. برای نمونه، تعداد زیادی از نظرسنجی ها نشان می دهد که بین هفتاد تا هشتاد درصد از آمریکایی ها به این باور رسیده اند که ایران همین حالا هم سلاح هسته ای دارد! چگونه ممکن است آنها چنین باوری داشته باشند؟ علت شکل گیری این باورداشت آن است که سیاستمداران آمریکایی به صورت مرتب درباره خطر برنامه هسته ای ایران سخن می گویند و این نگرش را ایجاد می کنند که برنامه هسته ای ایران، برای ساخت تسلیحات هسته ای است. این درحالی است که برنامه هسته ای ایران، برنامه ای صلح آمیز است.»


منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: روزنامه   نگار   آمریکایی      رسانه   همسو   با   لابی   صهیونیستی،   مروج   ایران   هراسی   اند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.