کمک مسلمانان کانادا به بازسازی کلیسا

کمک مسلمانان کانادا به بازسازی کلیسا shia muslim                   
مدتها بود که مسیحیان معتقد در شهر Mississauga در کشور کانادا می‌خواستند کلیسای قدیمی اشان که سنت کاترینا آو سی ینا نام دارد بازسازی کنند، برای عملیات بازسازی این کلیسای قدیمی کاتولیک هم پول نداشتند و هم میزان اعانه‌ها به شدت پایین آمده بود. تا اینکه مسلمانان تصمیم خود را گرفتند و برای اینکه دل همشهری‌های مسیحی اشان شاد شود، مقدار زیادی پول برای بازسازی کلیسا به آنها دادند

 

به گزارش مصاف، وضعیت کلیسا ماه پیش بدتر شد چون عده ای دزد و جنایتکار به این کلیسا ریختند و هرچه درآن بود باخود بردند و آنچه را که نمی توانستند، تخریب کردند.

حمید سلیمی از رهبران اسلامی منطقه از بنیاد سیده خدیجه سلام الله علیها می گوید واقعاً صحنه بد و دردناکی بود که خانه خدا این چنین مورد هجوم و غارت قرار گرفته بود؛ ما تصمیم گرفتیم به این وضعیت ناپسند خاتمه دهیم و برای بازسازی کلیسای هموطنان خود مقدار خوبی پول جمع آوری کردیم.

پدر کامیلیو لاندو از مسئولین کلیسای سنت کاترینا از مسلمانان بابت این هدایا تشکر کرده و قول داده این محبت مسلمین منطقه را به اطلاع اعضای کلیسا برساند.

تلاش مسلمانان کانادا برای زندگی صلح آمیز در کنار دیگر اقوام و مذاهب در این کشور درحالی انجام می شود که اقدامات اسلام هراسانه در سایه تحرکات افراطی دولت محافظه کار اتاوا، عرصه را بر آنان به شدت تنگ کرده است.

منبع: ادیان نیوز

کلید واژه های مطلب: کمک   مسلمانان   کانادا   به   بازسازی   کلیسا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.