یونان از جامعه بین‌الملل مهلت ۲۰ ساله خواست

یونان از جامعه بین‌الملل مهلت ۲۰ ساله خواست shia muslim                   
نخست‌وزیر یونان درخواست کرد وام‌دهندگان بین‌المللی حدود یک سوم از طلب پولی خود را دریافت نکنند، همچنین به این کشور ۲۰ سال دیگر مهلت پرداخت بدهند.

به گزارش مصاف به نقل از راشاتودی، الکسیس سیپراس نخست‌وزیر یونان از وام‌دهندگان بین‌المللی تقاضا کرد که از 30 درصد بدهی این کشور چشم‌پوشی کنند و برای پرداخت بقیه بدهی‌ها هم به یونان مهلت 20 ساله بدهند.

این درحالی است که یونان قرار است فردا درباره خواسته‌های وام‌دهندگان بین‌المللی درمورد انجام برنامه‌های ریاضتی بیش‌تر در این کشور همه‌پرسی اجرا کنند. پیش از این نخست‌وزیر یونان از کشور خود خواسته بود به این همه‌پرسی که فردا (یکشنبه) در یونان برگزار می‌شود، رأی منفی بدهند.

سخنان آقای سیپراس به وام‌دهندگان در حالی منتشر می‌شود که یونان از پرداخت یک قسط ١.۶ میلیارد یورویی بدهی خود به صندوق بین المللی پول در موعد مقرر باز ماند.

هفته گذشته یونان و وام دهندگانش نتوانستند در مورد شرایط بازپرداخت وام این کشور و تداوم کمک مالی به آن به توافق برسند و دولت یونان با توافق پارلمان می‌خواهد پذیرش شرایط وام‌دهندگان را به همه‌پرسی بگذارد.

یونان برای مقابله با بحران اقتصادی ناچار به گرفتن کمک مالی از اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی بود اما سیاست‌های ریاضت اقتصادی که از شرایط این کمک مالی بود اقتصاد این کشور را در رکود فرو برده و مشکلات زیادی برای مردم این کشور به دنبال داشته است.

دولت چپگرای یونان نمی‌خواسته که ادامه سیاست‌های ریاضت اقتصادی را بپذیرد، اما در عین حال یا باید برای بازپرداخت وام‌ها به توافقی با وام‌دهندگان برسد و یا اینکه باید از حوزه یورو خارج شود.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: یونان   از   جامعه   بین‌الملل   مهلت   ۲۰   ساله   خواست   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.