ادعای مضحک نتانیاهو: سازمان ملل به حقوق بشر اعتقادی ندارد!

ادعای مضحک نتانیاهو: سازمان ملل به حقوق بشر اعتقادی ندارد! shia muslim                   
در واکنش به اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر صدور قطعنامه‌ای در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه، بنیامین نتانیاهو، مدعی شد "شورای حقوق بشر سازمان ملل واقعیت‌ها را نمی‌بیند و اهمیتی برای حقوق بشر قائل نیست!"

 

به گزارش مصاف، پس از آنکه شورای حقوق بشر سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای خواستار محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین المللی به سبب ارتکاب جنایت‌های جنگی علیه مردم غزه در جریان جنگ تابستان گذشته شد، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش به صدور این قطعنامه مدعی شد که شورای حقوق بشر اهمیتی برای حقوق بشر قائل نیست و واقعیت‌ها را نمی‌بیند!

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، نتانیاهو مدعی شد "در شرایطی که در بسیاری از کشورهای دنیا جنایت‌های ضد بشری رخ می‌دهد، شورای حقوق بشر اسرائیل را که از خود دفاع می‌کند، جنایتکار می‌داند و خواستار محاکمه سران آن است."

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه با اکثریت آراء خواستار محاکمه سران رژیم صهیونیستی به سبب ارتکاب جنایت‌های جنگی علیه مردم غزه در جنگ تابستان سال گذشته شد. پیش نویس قطعنامه مربوط به محاکمه سران رژیم صهیونیستی با موافقت 41 کشور همراه بود و آمریکا نیز با این طرح مخالفت کرده و 5 کشور دیگر از جمله هند و کنیا به این طرح رای ممتنع دادند.

نتانیاهو در ادامه اظهارات مضحک خود مدعی شد که رژیم صهیونیستی یک رژیم "کاملا دموکراتیک و امن" در خاورمیانه است و بر برابری حقوق فلسطینیان و صهیونیست‌ها بر اساس قوانین بین المللی تاکید دارد.

وی اظهار داشت که شورای حقوق بشر که احکام و قعطنامه‌های ضد صهیونیستی اتخاذ می‌کند، هرگز نمی‌تواند مدعی دفاع از حقوق بشر باشد.

نتانیاهو در ادامه مدعی شد که این رژیم به "دفاع از خود در برابر گروه‌های فلسطینی ادامه می‌دهد."

بنیامین نتانیاهو در حالی مدعی دموکراسی و احترام به حقوق بشر است که هر روز جنایت تازه‌ای را علیه ملت فلسطین مرتکب می شود و تنها در جنگ 51 روزه تابستان گذشته در غزه در نتیجه حملات وحشیانه ارتش این رژیم بیش از 2200 فلسطینی از جمله صدها زن و کودک به شهادت رسیده و هزاران نفر مجروح شدند که بیشتر آنان غیر نظامی بودند. این رژیم حتی حرمت مدارس، بیمارستان ها و مراکز وابسته به سازمان ملل را نیز نگه نداشته و بسیاری از این مراکز را مورد حمله قرار داده و با خاک یکسان کرد که در تعدادی از حملات جنگنده های این رژیم به مدارس آنروا که فلسطینیان آواره در آن پناه گرفته بودند، ده‌ها فلسطینی به شهادت رسیدند.


منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: ادعای   مضحک   نتانیاهو      سازمان   ملل   به   حقوق   بشر   اعتقادی   ندارد      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.