قتل عام مردم روزه دار یمن در استان حجه

قتل عام مردم روزه دار یمن در استان حجه shia muslim                   
جنگنده‌های سعودی در صد و دومین روز از تجاوز به خاک یمن با حمله به بازاری در استان حجه دست کم ۱۱۰ تن را به خاک و خون کشیدند.

 

به گزارش مصاف، آمارهای اولیه حاکی است بیش از 40 تن به شهادت رسیده و بیش از 70  نفر زخمی‌ شده‌اند که حال شماری از آنها وخیم گزارش شده است . هواپیماهای جنگی سعودی همچنین مناطقی از صنعا، صعده ،‌ عدن ، لحج ، مأرب ، ابین و عمران را بمباران کردند .

ارتش و نیروهای مردمی یمن نیز پایگاه های نظامی متجاوزان سعودی در منطقه جیزان عربستان را گلوله باران کردند . نیروهای یمنی با موشک های گراد پادگان نظامی القحام را در منطقه ظهران در جنوب عربستان سعودی هدف قرار دادند . در این حمله انبار تسلیحات نظامیان سعودی منهدم شد .

همزمان با این حملات، رایزنی های سیاسی برای حل بحران یمن ادامه دارد . نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن برای گفتگو با گروه های یمنی امروز به صنعا می رود . برقراری آتش بس و بررسی طرح تشکیل دولت انتقالی ، محور گفتگوهای اسماعیل ولد الشیخ احمد با نمایندگان جنبش انصارالله و دیگر گروه های سیاسی یمن است . به گفته احمد فوزی ، سخنگوی سازمان ملل، جزئیات آتش بس پیشنهادی، تاریخ شروع و مدت اجرای آن همچنان نامعلوم است .

منبع: شبکه خبر

کلید واژه های مطلب: قتل   عام   مردم   روزه   دار   یمن   در   استان   حجه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.