اعتراض دهها هزار یمنی به سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات عربستان

اعتراض دهها هزار یمنی به سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات عربستان shia muslim                   
مردم یمن در تظاهراتی باشکوه به بی‌تفاوتی سازمان‌های بین المللی در برابر اوضاع دشوار انسانی در این کشور اعتراض کردند و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.

 

به گزارش مصاف، دهها هزار نفر از مردم یمن با تظاهرات در صنعاء پایتخت این کشور، ادامه سکوت جامعه جهانی در برابر حملات رژیم عربستان سعودی به یمن و اوضاع وخیم انسانی در این کشور را محکوم کردند.

مردم یمن در این تظاهرات به بی‌تفاوتی سازمان‌های بین المللی در برابر اوضاع دشوار انسانی در این کشور اعتراض کردند و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.

تظاهرکنندگان که تصاویری از «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن را در دست داشتند در شعارهای خود اعضای شورای امنیت را به نادیده گرفتن خون ملت یمن در برابر دلارهای نفتی سعودی‌ها متهم کردند.

مردم یمن مخالفت خود را با محاصره ظالمانه در حق مردم یمن اعلام کردند و تاکید کردند: ادامه محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور لکه ننگی بر پیشانی جامعه جهانی است.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با محکوم کردن موضع شرم آور سازمان ملل متحد به سبب ادامه سکوت در برابر جنایات آل سعود علیه ملت یمن و نسل کشی و محاصره ظالمانه که مانع ورود غذا و دارو و نیازهای اساسی مردم یمن شده است، از سازمان ملل متحد خواستند به مسئولیت خود در متوقف کردن تجاوزات و درهم شکستن حلقه محاصره هوایی، زمینی و دریایی تحمیل شده از سوی رژیم سعودی عمل کند.

تظاهر کنندگان در صنعاء در بیانیه خود از سازمان ملل متحد و کشورهای جهان خواستند محاصره ظالمانه این کشور را محکوم کنند و برای توقف محاصره و تجاوزگری ها به این کشور اقدام کنند.

انقلابیون یمنی همچنین تاکید کردند که مردم این کشور به هیچ عنوان از حقوق خود برای دست یافتن به استقلال عقب نشینی نخواهند کرد.

خاطرنشان می شود بیش از یکصد روز از جنگ افروزی ائتلاف عربی به سرکردگی رژیم سعودی به یمن می‌گذرد و جامعه جهانی و در رأس آن سازمان ملل متحد هیچ اقدامی برای توقف این تجاوزات و نسل کشی و ویرانگری در یمن انجام نداده است و به سبب ادامه تجاوزات وحشیانه سعودی‌ها و مانع تراشی آنها در برابر ورود کمک‌های دارویی و غذایی و دیگر نیازهای اساسی، اوضاع انسانی در یمن به سطح فاجعه نزدیک شده است.منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: اعتراض   دهها   هزار   یمنی   به   سکوت   جامعه   جهانی   در   برابر   جنایات   عربستان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.