همکاری بزرگ‌ترین انجمن روانشناسی آمریکا با سازمان سیا

همکاری بزرگ‌ترین انجمن روانشناسی آمریکا با سازمان سیا shia muslim                   
گزارش جدیدی در آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد بزرگ‌ترین انجمن روان شناسی این کشور با پنتاگون و سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا (سیا) در به کار گیری شیوه‌های بازجویی پس از حادثه 11 سپتامبر همکاری داشته است.

به گزارش مصاف به نقل از یونایتدپرس، بر اساس گزارش 542 صفحه ای انجمن «ای پی آی» آمریکا،برخی از اعضای بزرگ ترین موسسه روانشناسی این کشور با مقامات دفاعی برای اجرای دستورالعمل های شکنجه مظنونین پس از حادثه 11 سپتامبر همدست بوده اند.

این افراد سیاست هایی را که مطابق با تکنیک های بازجویی دولت امریکا باشد طراحی کرده اند که از آن جمله می توان به سیستم «غرق مصنوعی» اشاره کرد.

 بر اساس این گزارش ۵۴۲ صفحه ای ، مدیر اصول اخلاقی انجمن روانشناسان آمریکا و تعدادی از اعضای این انجمن با مقامات مهم وزارت دفاع آمریکا تبانی کردند تا این انجمن مجوزهای اخلاقی را که به پنتاگون امکان بازجویی مظنونان را در گوانتانامو می دهد صادر کند.

این گزارش حاکی از آن است که همکاری میان این موسسه روانشناسی با پنتاگون و سیا در دوران جرج دبلیو بوش،رییس جمهوری سابق آمریکا صورت گرفته است.

این دو سازمان آمریکایی از روانشناسان می خواستند تا در بازجویی های همراه با شکنجه های سخت از مظنونین،شرکت داشته باشند.

گفتنی است، این گزارش پس از آن منتشر شد که کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در ماه دسامبر گزارشی را در محکومیت تکنیک های بازجویی سازمان سیا منتشر کرد.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: همکاری   بزرگ‌ترین   انجمن   روانشناسی   آمریکا   با   سازمان   سیا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.